REKLAMA
Data dodania: 06.06.2023
Zaginęła 7-latka, którą opiekowali się pijani dziadkowie
Zdjęcie ilustracyjne
Policjanci szukali 7-letniej dziewczynki, która nie mówiąc nikomu, wyszła z domu w nieznanym kierunku. Dziecko, wraz z 4-letnim bratem, przebywało pod opieką babci i dziadka.
W niedzielę (4 czerwca br.) po godz. 17.00 oficer dyżurny piskiej komendy otrzymał zgłoszenie od zaniepokojonej kobiety, że zaginęła jej 7-letnia córka. Zdarzenie miało miejsce w jednej z miejscowości na terenie gminy Biała Piska. Zgłaszająca zostawiła 7-letnią córkę i 4-letniego syna pod opieką babci i dziadka, a sama poszła do pracy. Kiedy wróciła nie mogła znaleźć córki. Po godzinie bezskutecznych poszukiwań postanowiła powiadomić policję.

Na miejsce natychmiast pojechali policjanci z całego powiatu piskiego, by jak najszybciej odnaleźć dziecko. W poszukiwaniach pomagała rodzina i znajomi. Funkcjonariusze sprawdzili pobliski teren oraz drogi dojazdowe, ale bezskutecznie. Kolejny raz dokładnie sprawdzili posesję dziadków. Zauważyli, że coś się poruszyło na jednym z drzew. Była to zaginiona 7-latka. Dziewczynka była cała i zdrowa.

Okazało się, że babcia i dziadek, opiekujący się małoletnimi wnukami, byli pod znacznym działaniem alkoholu. 69-letni mężczyzna miał ponad 3 promile alkoholu w organizmie, a jego 61-letnia żona prawie 2 promile. Oboje zostali zatrzymani.

Policjanci będą wyjaśniali czy babcia z dziadkiem dopuścili się popełnienia przestępstwa narażenia wnuków na niebezpieczeństwo utraty życia lub zdrowia, bądź popełnili wykroczenie dopuszczenia do przebywania małoletnich w okolicznościach niebezpiecznych.

Z pewnością jest to sytuacja niedopuszczalna, która nie powinna się zdarzyć. Bądźmy odpowiedzialni opiekując się dziećmi i pod żadnym pozorem nie sprawujmy nad nimi opieki będąc pod działaniem alkoholu.

Źródło: KPP Pisz
Udostępnij artykuł na Facebooku  
Opinie i komentarze
Ojoj

I otoz stało się to już się pieski mieszka babcia zostawiła mała na chwilę już się nadziała ..matka wiedząc że babcia pije nie musiała jej zostawiać ale ze zostawiła a mała uciekła to babcia ma teraz przechlapane heeheheh

Stanislaw Zlotopolski

no popatrz jaki smarkula wywinela numer

a moze tylko udawala wieworke

BKL

Uffff dobrze ze to nie w piszu

Dodaj Komentarz

5000
Piski Portal Internetowy Piszanin | Wydawca - MASURIA® Krzysztof Szyszkowski | Kopiowanie zawartości bez zgody wydawcy jest zabronione
Polityka Prywatności | Kontakt