REKLAMA
Data dodania: 24.03.2023  |  wyświetlenia: 1313
Płacili znalezioną kartą bankomatową
Dwóch mieszkańców gminy Biała Piska znalazło kartę bankomatową. Przywłaszczyli ją sobie i korzystali z niej robiąc drobne zakupy w miejscowym sklepie. Kartę wykorzystali pięć razy płacąc zbliżeniowo. W ten sposób dokonali płatności na łączną kwotę blisko 200 zł, po czym zostali zatrzymani.
Policjanci z Komisariatu Policji w Białej Piskiej ustalili i zatrzymali dwóch mężczyzn, którzy kilkukrotnie płacili w sklepie znalezioną kartą bankomatową. Sprawcami okazali się mieszkańcy gminy Biała Piska w wieku 28 i 32 lat. Płacili zbliżeniowo za drobne zakupy w miejscowym sklepie. W sumie wydali w ten sposób blisko 200 zł.

Każdy z zatrzymanych mężczyzn usłyszał po pięć zarzutów dotyczących dokonywania płatności zbliżeniowych przywłaszczoną kartą bankomatową. Jest to przestępstwo kradzieży z włamaniem do systemu informatycznego banku poprzez przełamanie jego elektronicznych zabezpieczeń i dokonywanie płatności kartą za zakupiony towar.

Mężczyznom grozi teraz kara nawet 15 lat pozbawienia wolności, ponieważ czynów tych dopuścili się w okresie tzw. „recydywy”.

Źródło: KPP Pisz
Udostępnij artykuł na Facebooku  
Piski Portal Internetowy Piszanin | Wydawca - MASURIA® Krzysztof Szyszkowski | Kopiowanie zawartości bez zgody wydawcy jest zabronione
Polityka Prywatności | Kontakt