REKLAMA
Data dodania: 31.01.2023  |  wyświetlenia: 2856
Zderzenie niedaleko Snopek
Do groźnie wyglądającego zdarzenia drogowego doszło w poniedziałek na trasie Pisz- Ruciane Nida. W miejscowości Snopki samochód ciężarowy zderzył się z osobówką. Ze wstępnych ustaleń wynika, że kierujący pojazdem marki Opel Agila, włączając się do ruchu, nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu jadącemu drogą krajową pojazdowi ciężarowemu. Pasażerka osobówki trafiła do szpitala. To nie jedyne zdarzenie drogowe tego dnia w naszym powiecie.
W poniedziałek (30 stycznia br.) około godz. 9.00 na drodze krajowej nr 58, na trasie Pisz- Ruciane Nida, doszło do poważnie wyglądającego zdarzenia drogowego. Na łuku drogi w miejscowości Snopki samochód ciężarowy uderzył w osobówkę.

Ze wstępnych ustaleń policjantów pracujących na miejscu zdarzenia wynika, że kierujący pojazdem marki Opel Agila wyjeżdżał z drogi podporządkowanej. Nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu dla samochodu ciężarowego marki Volvo jadącego droga krajową od strony Rucianego – Nidy. Ostatecznie doszło do zderzenia obu aut. Pasażerka z osobówki zabrana została do szpitala. Kierowcy obu aut byli trzeźwi. Utrudnienia w ruchu, na tym odcinku drogi krajowej, trwały kilka godzin. Policjanci wyjaśniają przyczyny i okoliczności tego zdarzenia.


To nie jedyne zdarzenie drogowe, które miało miejsce w poniedziałek na naszych drogach. Niespełna godzinę później w Piszu na ul. Wojska Polskiego kierujący pojazdem marki Seat Altea, na prostym odcinku drogi, zjechał na przeciwległy pas ruchu i uderzył w jadący z przeciwka pojazd marki Volkswagen Passat. W tym zdarzeniu nie ucierpiała żadna osoba. Kierowca seata ukarany został przez policjantów mandatem karnym w wysokości 1100 zł za spowodowanie zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Na jego kontro trafiło też 10 punktów karnych.

Niewykluczone, że jedną z przyczyn obu tych zdarzeń były trudne warunki atmosferyczne i drogowe panujące tego dnia w naszym powiecie. Policjanci apelują zatem do kierowców o zachowanie ostrożności na drogach i zdjęcie nogi z gazu.

Źródło: KPP Pisz
Udostępnij artykuł na Facebooku  
Opinie i komentarze
Wicia

"Nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu dla samochodu ciężarowego marki Volvo jadącego droga krajową od strony Rucianego – Nidy." W Bialymstoku redagujecie te informacje?

Wielki bu

Jp

Buba

Z treści artykułu wynika, że to samochód osobowy wjechał w ciężarowy, a nie że ciężarowy uderzył w osobowy. Skutek może i ten sam, ale to od razu sugeruje winę ciężarowego.

Dodaj Komentarz

5000
Piski Portal Internetowy Piszanin | Wydawca - MASURIA® Krzysztof Szyszkowski | Kopiowanie zawartości bez zgody wydawcy jest zabronione
Polityka Prywatności | Kontakt