REKLAMA
Data dodania: 23.01.2023
Pijani za kierownicą
W trakcie minionego weekendu, na piskich drogach, policjanci zatrzymali dwóch kierowców będących pod działaniem alkoholu. Jeden z nich miał blisko 2 promile alkoholu w organizmie, a drugi niespełna 0,5 promila. Był też kierowca, który złamał sądowy zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych. Wszyscy trzej nieodpowiedzialni kierujący poniosą teraz konsekwencje.
Miniony weekend należał do bezpiecznych w powiecie piskim. Pomimo trudnych warunków drogowych, zwłaszcza w sobotę, na naszych drogach nie doszło do żadnego wypadku, ani też do kolizji, co nie oznacza, że obyło się bez nieodpowiedzialnych kierowców. Tym razem było ich trzech. Wszyscy zatrzymani zostali do kontroli drogowej przez policjantów piskiej drogówki w niedzielę (22 stycznia br.)

Jednym z nich był kierowca pojazdu marki Kia zatrzymany do kontroli w niedzielne popołudnie na terenie gminy Biała Piska. Za kierownicą tego auta siedział 54-letni mieszkaniec pobliskiej miejscowości, od którego bardzo wyraźnie czuć było alkohol. Badanie jego stanu trzeźwości wykazało blisko 2 promile alkoholu w organizmie. Jest to przestępstwo, za które grozi kara nawet 2 lata pozbawienia wolności.

Pod działaniem alkoholu jechał też kierowca samochodu marki Fiat Punto zatrzymany przed godz. 10.00 w Piszu. 31-letni mieszkaniec tego miasta miał blisko 0,5 promila alkoholu w organizmie. Czyn ten jest wykroczeniem zagrożonym karą aresztu albo grzywną nie niższą niż 2500 zł.

Trzecim nieodpowiedzialnym kierowcą okazał się 25-letni mieszkaniec gminy Ruciane – Nida jadący pojazdem marki Renault. Został zatrzymany do kontroli drogowej w niedzielę o godz. 8.00 w Piszu. Kierowca ten był trzeźwy, ale popełnił inne przestępstwo. Złamał sądowy zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych. Zakaz ten obowiązywał go od czerwca 2021 roku przez kolejne trzy lata. Złamanie tego zakazu jest przestępstwem zagrożonym karą pozbawienia wolności do lat 5.

Źródło: KPP Pisz
Udostępnij artykuł na Facebooku  
Opinie i komentarze
Brak komentarzy, bądź pierwszy!

Dodaj Komentarz

5000
Piski Portal Internetowy Piszanin | Wydawca - MASURIA® Krzysztof Szyszkowski | Kopiowanie zawartości bez zgody wydawcy jest zabronione
Polityka Prywatności | Kontakt