Data dodania: 02.08.2022  |  wyświetlenia: 3319
Strzelali z petard na Osiedlu Wschód
Zdjęcie ilustracyjne
Policjanci skierują do sądu wniosek o ukaranie czterech mieszkańców Pisza, którzy od pewnego czasu zakłócali porządek publiczny oraz ciszę nocną na osiedlu Wschód w Piszu. Osoby te strzelały z petard o różnych porach dnia i nocy, co niewątpliwie było bardzo uciążliwe dla mieszkańców.
Od pewnego czasu oficer dyżurny piskiej komendy oraz dzielnicowy otrzymywali zgłoszenia od mieszkańców osiedla Wschód w Piszu dotyczące zakłócania im porządku przez osoby strzelające z petard. Było to na tyle uciążliwe, że ktoś robił to o różnych porach dnia i nocy nie dając tym samym ludziom spać oraz strasząc zwierzęta. Każde takie zgłoszenie było sprawdzane przez policjantów nawet jeśli ktoś zgłaszał interwencję anonimowo.

W niedzielę (31 lipca br.) wieczorem funkcjonariusze otrzymali kolejne zgłoszenia dotyczące strzelania z petard na osiedlu Wschód w Piszu. Za zakłócanie porządku publicznego ukarali mandatem karnym 38-letniego mężczyznę. Kilka minut później oficer dyżurny piskiej komendy otrzymał kolejne zgłoszenie, że w dalszym ciągu ktoś strzela z petard. Tym razem funkcjonariusze byli świadkami, jak jakaś osoba wystrzeliła w powietrze dwie petardy. Na miejscu policjanci wylegitymowali czterech mężczyzn w wieku od 26 do 45 lat. Wśród nich był 38-latek, który wcześniej ukarany został mandatem karnym. W trakcie przeszukania mieszkania jednego z tych mężczyzn policjanci znaleźli środki pirotechniczne, które zabezpieczyli, jako dowód w sprawie. W dalszej kolejności skierowany zostanie wniosek do sądu o ukaranie tych czterech osób zakłócających ład i porządek publiczny na osiedlu, a do tego używających wyrobów pirotechnicznych wbrew obowiązującym przepisom.

Jeśli w dalszym ciągu będzie dochodziło do podobnych sytuacji prosimy o zgłaszanie interwencji oficerowi dyżurnemu Komendy Powiatowej Policji w Piszu, tel. 47 73 54 200 lub na numer alarmowy 112. Każde takie zgłoszenie, nawet anonimowe, będzie sprawdzane przez policjantów.

Źródło: KPP Pisz
Udostępnij artykuł na Facebooku  
Piski Portal Internetowy Piszanin | Wydawca - MASURIA® Krzysztof Szyszkowski | Kopiowanie zawartości bez zgody wydawcy jest zabronione
Polityka Prywatności | Kontakt