Data dodania: 22.06.2022  |  wyświetlenia: 1847
Pościg ulicami Pisza. W aucie nietrzeźwy 33-latek
We wtorek (21 czerwca br.) po godz. 12.00 oficer dyżurny piskiej komendy otrzymał zgłoszenie o kierowcy pojazdu marki VW Golf, który najprawdopodobniej jest pod działaniem alkoholu. Jadąc od strony Jeży w kierunku Pisza spowodował kolizję kolizję i odjechał, a teraz jedzie całą szerokością drogi.
Funkcjonariusze natychmiast podjęli działania mające na celu zatrzymanie opisanego samochodu do kontroli drogowej. Pojazd ten zauważyli na ulicach Pisza. Policjanci użyli sygnałów świetlnych i dźwiękowych w radiowozie wydając tym samym polecenie do zatrzymania się. Kierowca golfa zlekceważył je i zaczął uciekać. Policjanci rozpoczęli pościg za nim. Po drodze kierujący popełnił szereg wykroczeń w ruchu drogowym. Po kilku minutach został zatrzymany na jednej z ulic Pisza.
Pojazdem marki VW Golf jechał tylko kierowca. Był to 33-letni mieszkaniec piskiej gminy. Okazało się, że ma cofnięte uprawnienia do kierowania. Wyraźnie czuć było od niego alkohol. Badanie stanu trzeźwości tego mężczyzny wykazało blisko 3 promile alkoholu w organizmie. W jego samochodzie znajdowały się puste butelki po wódce. Policjanci zabezpieczyli ten pojazd na parkingu strzeżonym oraz zatrzymali dowód rejestracyjny tego samochodu. - komentuje nadkom. Anna Szypczyńska, oficer prasowy KPP w Piszu.
Kierowca volkswagena odpowie za popełnienie trzech przestępstw. Mowa tu o: niezatrzymaniu się do kontroli drogowej, kierowaniu pojazdem w stanie nietrzeźwości oraz jeździe samochodem pomimo cofniętych uprawnień. Grozi mu za to kara nawet 5 lat pozbawienia wolności. Do tego dochodzi jeszcze długa lista wykroczeń drogowych. Wśród nich jest m.in.: spowodowanie kolizji, niedostosowanie prędkości do warunków panujących na drodze w wyniku czego kierowca golfa zjechał do przydrożnego rowu, naruszenie zakazu jazdy wzdłuż po chodniku, naruszenie zakazu jazdy wzdłuż po przejściu dla pieszych oraz nieustąpienie pierwszeństwa rowerzyście znajdującemu się na przejeździe dla rowerów.

Źródło: KPP Pisz
Udostępnij artykuł na Facebooku  
Opinie i komentarze
krys

Wez bola z sobą do kryminału przynajmniej będziesz miał co w dupsko rypać

X

Rypać to możecie się nawzajem tępe nieroby bo macie po pół mózgu i jak się połączyćie to dopiero jest cały jak u ludzi , a nie jak u tępej kupy gu....a.

Władysław Siwy

33 lata,młody jeszcze.

Pan Bolo

Za kraty gnoja, a najlepiej do pracy do kamieniołomu.

Kris

Dajcie pedałom z Piskiej policji rowery niech kurwa rusza dupę i prześcigają się ze wszystkimi

Dodaj Komentarz

5000
Piski Portal Internetowy Piszanin | Wydawca - MASURIA® Krzysztof Szyszkowski | Kopiowanie zawartości bez zgody wydawcy jest zabronione
Polityka Prywatności | Kontakt