Data dodania: 23.11.2021  |  wyświetlenia: 1538
Kolejny poszukiwany zatrzymany w sklepie za brak maseczki
Zdjęcie jest ilustracją tekstu
Policjanci w powiecie piskim kontrolują przestrzeganie obowiązujących obecnie obostrzeń sanitarnych. Sprawdzają zwłaszcza miejsca skupiające większe ilości ludzi, głównie sklepy. Piscy dzielnicowi kontrolując jedno z takich miejsc zauważyli trzech klientów, którzy nie mieli zasłoniętych ust i nosa maseczką. Okazało się, że jeden z nich jest poszukiwany.
Każdego dnia na terenie powiatu piskiego policjanci sprawdzają czy mieszańcy przestrzegają obowiązujących obecnie obostrzeń sanitarnych. Swoją uwagę funkcjonariusze skupiają głównie na miejscach, gdzie gromadzi się większa ilość ludzi. Są to przede wszystkim sklepy.

Kontrolując jeden z nich piscy dzielnicowi zauważyli dwóch mężczyzn i kobietę, którzy nie posiadali na twarzy wymaganej maseczki. Sytuacja miała miejsce w poniedziałek (22 listopada br.) po godz. 9.00 na terenie Pisza.

Osoby te zostały pouczone za popełnione wykroczenie. Okazało się jednak, że jeden z tych mężczyzn jest poszukiwany przez Sąd Rejonowy w Piszu. To 61-letni mieszkaniec gminy Pisz, który ma na sumieniu między innymi popełnienie przestępstwa kradzieży. W tej sytuacji został zatrzymany przez dzielnicowych i trafił do policyjnego aresztu.

Mieszkaniec piskiej gminy przewieziony został do zakładu karnego, gdzie spędzi najbliższe 104 dni odbywając karę pozbawienia wolności.

Policjanci przypominają, że zgodnie z obowiązującymi przepisami, w określonych miejscach niezmiennie należy zakrywać usta i nos maseczką. Jest to wymagane:
- na terenie nieruchomości wspólnych (np. klatka schodowa);
- w sklepie, galerii handlowej, banku, na targu i poczcie;
- w autobusie, pociągu i tramwaju;
- w zakładzie pracy, jeśli w pomieszczeniu przebywa więcej niż jedna osoba (chyba, ze pracodawca postanowi inaczej);
- w zakładzie pracy podczas bezpośredniej obsługi klienta/interesanta;
- w kinie i teatrze;
- u lekarza, w przychodni, w szpitalu, salonie masażu i tatuażu;
- w kościele, szkole i na uczelni;
- w urzędzie i innych budynkach użyteczności publicznej (w sądzie, w instytucji kultury, itp.)

Źródło: KPP Pisz

Udostępnij artykuł na Facebooku  
Opinie i komentarze
szef

Dziennikarstwo w Piszu schodzi na psy, zamiast poważnymi rzeczami się zajmować, piszą o niekonstytucyjnym rozporządzeniu nt. noszenia maseczek. Dramat.

Walić Piska komendę

Dokładnie.kolego redaktorze napisz jaka bieda w Piszu u dlaczego a nie że ludzi za maski ganiają ,przyjdzie czas że policjanci którzy wystawiają mandaty odpowiedzą za tym nie przed sądem .. policjancie nie założę maski kumasz ? Nigdy w życiu nie założę bo nie ma takiej ochoty wystarczy panie komendancie ?

Czip w szczepionce

Polak, Francik itd. czerpią zapewne wiedzę nt. szczepień, masek z internetu. A może się mylę i są uczonymi z zakresu medycyny :D ???

francik i Polak

Pozdrawiamy przyjaznie i zdrowka w tych dziwnych czasach.

francik

I dlatego durne pisiory,beda nosic maseczki w srodku lasu a gdyby"pinokio" im nakazal od jutra chodzic w wiadrze na glowie,to by chodzili.

Polak

Dzisiaj pilnują nielegalnych masek jutro nielegalnych szczepień nieprzebadanym preparatem. Już wkrótce pisiory wydadzą nowe dyrektywy.

Katolik

Preparat jest przebadany. Proszę przestać szerzyć dezinformację na ten temat. Jeśli ktoś nie chce się szczepić, jego sprawa, jak dla mnie to nie musi podawać nawet sensownego powodu.

Polak

Przebadany? Chyba na tobie. Przedwczoraj Zybertowicz powiedział w prasie, że długofalowe skutki działania preparatu nie są znane. The Lancet opisuje brak skuteczności w działaniu itd.

Krzysztof

Masakra.

Ja

I w policyjnych radiowozach tez. Gdyby mieli odrobine przyzwoitosci to by nierobili nalotow bo sami tez w radiowozach nienosxs maseczek.

Dodaj Komentarz

5000
Piski Portal Internetowy Piszanin | Wydawca - MASURIA® Krzysztof Szyszkowski | Kopiowanie zawartości bez zgody wydawcy jest zabronione
Polityka Prywatności | Kontakt