Data dodania: 22.11.2021  |  wyświetlenia: 1536
Bilans weekendu na drogach powiatu piskiego
Dwa potrącenia w jeden weekend
Zdjęcie jest ilustracją tekstu
Podczas minionego weekendu na drogach powiatu piskiego doszło do kilku niebezpiecznych zdarzeń drogowych. Wszystkie miały miejsce w sobotę 20.11.2021r.
Tego dnia po godz. 8.00 na trasie Pisz-Babrosty doszło do potrącenia rowerzysty. Policjanci pracujący na miejscu tego zdarzenia ustalili, że rowerem jechał 62-letni mieszkaniec Pisza. Mężczyzna nie zasygnalizował chęci wykonania manewru skrętu w lewo i wjechał bezpośrednio przed jadący za nim pojazd.

Samochodem marki Toyota kierowała 72-letnia mieszkanka Białej Piskiej. W zdarzeniu tym nikt nie doznał obrażeń. Funkcjonariusze sprawdzili stan trzeźwości zarówno rowerzysty, jak i kierującej osobówką. Kobieta była trzeźwa. Mężczyzna natomiast znajdował się w stanie po spożyciu alkoholu, czyli miał powyżej 0,2 promila alkoholu w organizmie. Rowerzysta odpowie zatem za spowodowanie zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym znajdując się w stanie po użyciu alkoholu. Grozi mu za to kara aresztu, ograniczenia wolności lub grzywny.

Kilka minut później na ul. Olsztyńskiej w Piszu na przejściu dla pieszych potrącony został mężczyzna. Wyjaśniając okoliczności tego zdarzenia policjanci ustalili, że 51-letni mieszkaniec Pisza nie zachował należytej ostrożności i wtargnął na przejście wprost pod jadący samochód, który go potrącił. Pojazdem marki Skoda kierował 62-letni mieszkaniec Pisza. Uczestnicy tego zdarzenia nie odnieśli obrażeń. Za spowodowanie zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym pieszy ukarany został przez policjantów mandatem karnym.

W sobotę (20.11.2021r.) po godz. 21.00 policjanci otrzymali zgłoszenie, że na podwórko w jednej z miejscowości na terenie gminy Orzysz, samochodem marki Volvo, przyjechał nietrzeźwy mężczyzna. Na miejscu funkcjonariusze zastali kierującego opisanym samochodem. Był to 28-leni mężczyzna, od którego bardzo wyraźnie czuć było alkohol. Badanie jego stanu trzeźwości wykazało ponad 3,5 promila alkoholu w organizmie. Policjanci zatrzymali kierującemu prawo jazdy, a samochód przekazali wskazanej przez 28-latka trzeźwej osobie.

Kierowca volvo dopuścił się popełnienia przestępstwa kierowania samochodem w stanie nietrzeźwości. Grozi mu za to kara nawet 2 lat pozbawienia wolności.

Policjanci przypominają pieszym

Zgodnie z obowiązującymi przepisami pieszy wchodzący na przejście dla pieszych ma pierwszeństwo przed pojazdem. Nie zwalnia to jednak pieszego z obowiązku zachowania szczególnej ostrożności podczas przechodzenia przez jezdnię oraz korzystania z przejścia dla pieszych.
Przepisy wyraźnie zabraniają pieszemu wchodzenia na jezdnię bezpośrednio przed przed najeżdżający pojazd, w tym również na przejściu dla pieszych.

Pamiętajmy także o zakazie korzystania z telefonu lub innego urządzenia elektronicznego podczas wchodzenia lub przechodzenia przez jezdnię, w tym również podczas wchodzenia lub przechodzenia przez przejście dla pieszych - w sposób, który prowadzi do ograniczenia możliwości obserwacji sytuacji na jezdni lub przejściu dla pieszych.

Źródło: KPP Pisz
Udostępnij artykuł na Facebooku  
Opinie i komentarze
Zenek

hodza jak swiete krowy dodatku ztelfonem przy uchu rowerzysci na przejsciu to bym powybijal jak kaczki jedziesz to czasami morzesz nie wychamowac

Włodek

Przepraszam... w stwierdzeniu "morzesz nie wychamować" chodzi o zwrot do Bałtyku, by nie było takie surowe, nieprzyjazne; czy o coś innego?

Garbaty Zdzisław

Bałaganu narobią sami starzy ludzie.Przypadek?

Pan Bolo

Niby garbaty, a mówi prosto i z sensem

Kierowca

Niestety w licznych przypadkach, piesi pamiętają tylko o tym, ze maja pierwszeństwo!

Dodaj Komentarz

5000
Piski Portal Internetowy Piszanin | Wydawca - MASURIA® Krzysztof Szyszkowski | Kopiowanie zawartości bez zgody wydawcy jest zabronione
Polityka Prywatności | Kontakt