Data dodania: 18.07.2021  |  wyświetlenia: 4576
Był pod wpływem amfetaminy, w aucie miał narkotyki
Kierowca citroena z impetem wjechał w przechodniów
Policjanci zatrzymali 34-letniego mieszkańca Pisza podejrzanego o spowodowanie wypadku drogowego pod działaniem narkotyków. Do zdarzenia doszło w miejscowości Wejsuny. Na prostym odcinku drogi kierujący pojazdem marki Citroen nagle skręcił w prawo i z impetem uderzył w stojących na poboczu kobietę i mężczyznę.
Do bardzo poważnego w skutkach zdarzenia drogowego doszło w poniedziałek (12 lipca br.) przed godz. 13.00 w miejscowości Wejsuny, gm. Ruciane – Nida. Na prostym odcinku drogi kierujący pojazdem marki Citroen nagle skręcił w prawo i uderzył w kobietę i mężczyznę, którzy stali z rowerami na poboczu. Oboje w ciężkim stanie trafili do szpitala. Kobieta przetransportowana została śmigłowcem. Poszkodowani w tym wypadku to mieszkańcy Warszawy w wieku 37 i 38 lat.


Za kierownicą tego auta siedział 34-letni mieszkaniec Pisza. Kierujący pojazdem marki Citroen jechał z przyczepką, na której była łódka. Mężczyzna był trzeźwy, ale badanie testerem na zawartość narkotyków wykazało, że kierujący był pod działaniem amfetaminy. W tej sytuacji pobrana mu została krew do dalszych badań. W jego samochodzie policjanci znaleźli woreczek strunowy z zawartością białego proszku, który okazał się amfetaminą. Kierowca citroena został zatrzymany w policyjnym areszcie.


Po zebraniu materiału dowodowego przez śledczych zatrzymany mężczyzna usłyszał zarzut umyślnego naruszenia zasad bezpieczeństwa w ruchu drogowym i nieumyślnego spowodowania wypadku komunikacyjnego. Kierując samochodem marki Citroen znajdował się pod wpływem amfetaminy. Przejeżdżając przez teren zabudowany nie zachował szczególnej ostrożności, niewłaściwie obserwował drogę i nie dostosował prędkości jazdy do panujących warunków atmosferycznych. W konsekwencji stracił panowanie nad autem i uderzył w rowerzystów prawidłowo stojących na poboczu. W wyniku uderzenia kobieta i mężczyzna doznali poważnych obrażeń ciała stanowiących tzw. ciężki uszczerbek na zdrowiu w postaci choroby realnie zagrażającej ich życiu.

To nie jedyny zarzut, jaki usłyszał 34-latek. Drugi dotyczy kierowania pojazdem marki Citroen pod wpływem narkotyków, a trzeci posiadania środków odurzających w postaci amfetaminy.

Decyzją sądu mieszkaniec Pisza został tymczasowo aresztowany na okres 3 miesięcy. Przestępstwo spowodowania wypadku drogowego pod wpływem narkotyków, którego następstwem jest ciężki uszczerbek na zdrowiu zagrożone jest karą pozbawienia wolności od 2 do 12 lat.
Udostępnij artykuł na Facebooku  
Opinie i komentarze
Genek

U nas na Podlasiu też.Są tylko sami porządnie ludzie .

Endriu

W Kolnie takich sytuacji nie ma...

Dodaj Komentarz

5000
Piski Portal Internetowy Piszanin | Wydawca - MASURIA® Krzysztof Szyszkowski | Kopiowanie zawartości bez zgody wydawcy jest zabronione
Polityka Prywatności | Kontakt