Data dodania: 14.07.2021  |  wyświetlenia: 1968
Pożyczonym autem wjechali w drzewo. Pasażer i kierowca kompletnie pijani
Kompletnie pijani bracia uderzyli passatem w drzewo i uciekli z miejsca zdarzenia. Jeden z nich był poszukiwany.
Do policyjnego aresztu trafiło dwóch braci podejrzanych o kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości. Na terenie gminy Orzysz uderzyli oni samochodem marki VW Passat w przydrożne drzewo, po czym uciekli z miejsca zdarzenia. Bardzo szybko zostali odnalezieni w pobliskich krzakach. Młodszy z nich był poszukiwany. To właśnie on usłyszał zarzut kierowania pojazdem w stanie nietrzeźwości. Grozi mu kara nawet 2 lat pozbawienia wolności.

Policjanci pracowali na miejscu zdarzenia drogowego, do którego doszło na trasie Ogródek – Skomack Wielki (gmina Orzysz) w poniedziałek (12 lipca br.) po godz. 20.00. To właśnie tam samochód marki VW Passat uderzył w drzewo, a jadący nim dwaj mężczyźni uciekli z miejsca zdarzenia.


We wskazanym miejscu policjanci zauważyli rozbity pojazd marki VW Passat. Nie było przy nim żadnych osób. Funkcjonariusze, wraz ze strażakami OSP, rozpoczęli sprawdzanie pobliskiego terenu. W krzakach znaleźli dwóch kompletnie pijanych mężczyzn, którzy przyznali się, że to oni jechali tym passatem. Byli to bracia w wieku 27 i 33 lat mieszkający na terenie gminy Stare Juchy. Nie wymagali pomocy lekarskiej.
W rozmowie z nimi policjanci ustalili, że samochodem pożyczonym od kolegi przyjechali na plażę, gdzie spożywali alkohol. Potem wsiedli do auta i zamierzali go odstawić znajomemu, ale po drodze się rozbili. Ze wstępnych ustaleń wynikało, że kierującym był 33-latek.

Policjanci sprawdzili stan trzeźwości obu mężczyzn. Młodszy z nich miał ponad 2 promile alkoholu w organizmie, a starszy ponad 3 promile. Okazało się też, że 27-latek jest poszukiwany przez Sąd Rejonowy w Ełku celem odbycia kary pozbawienia wolności w wymiarze 5 miesięcy i 10 dni. W tej sytuacji obaj zostali zatrzymani w policyjnym areszcie do czasu wytrzeźwienia i wyjaśnienia wszelkich okoliczności tego zdarzenia.

Po zebraniu materiału dowodowego śledczy ustalili, że za kierownicą pojazdu marki VW Passat siedział młodszy z braci. To on usłyszał zarzut kierowania samochodem w stanie nietrzeźwości. Przyznał się do popełnienia tego czynu. Z uwagi na to, że był już poszukiwany przez organy ścigania, odwieziony został do zakładu karnego.

Przed 27-latkiem kolejna sprawa w sądzie. Za kierowanie samochodem w stanie nietrzeźwości grozi mu kara nawet 2 lat pozbawienia wolności.

Źródło: KPP Pisz
Udostępnij artykuł na Facebooku  
Opinie i komentarze
Erni

PAJACE bez rozumu.

Pan Bolo

Dobrze, że te głąby nie wyjechały w kogoś.

Dodaj Komentarz

5000
Piski Portal Internetowy Piszanin | Wydawca - MASURIA® Krzysztof Szyszkowski | Kopiowanie zawartości bez zgody wydawcy jest zabronione
Polityka Prywatności | Kontakt