Data dodania: 09.06.2021  |  wyświetlenia: 1507
Męźczyźni w stanie ciężkim przetransportowani do szpitala
Pożar motorówki na jeziorze Śniardwy. Na pokładzie znajdowało się 5 osób
Policjanci wyjaśniają przyczyny i okoliczności pożaru łodzi motorowej na jeziorze Śniardwy. Do zapłonu i wybuchu doszło najprawdopodobniej podczas dolewania paliwa do zbiornika.
We wtorek (8 czerwca br.) około godz. 16.00 na jeziorze Śniardwy doszło do pożaru i wybuchu łodzi motorowej. Zdarzenie miało miejsce w okolicach Wyspy Czarci Ostrów.
Ze wstępnych ustaleń policjantów pracujących na miejscu zdarzenia wynika, że w chwili wypadku na łodzi przebywało pięciu mężczyzn w wieku od 50 do 67 lat z Poznania i okolic oraz jeden z Mikołajek. Płynęli do miejscowości Okartowo. W pewnym momencie zabrakło im paliwa. Zadzwonili po pomoc do znajomego z Mikołajek, który dowiózł im benzynę. Dolewając paliwo do zbiornika na pokładzie motorówki wybuchł pożar. Najprawdopodobniej doszło zapłonu i wybuchu łodzi.- informuje nadkom. Anna Szypczyńska, oficer prasowy KPP w Piszu.
W wypadku rannych zostało trzech mężczyzn w tym jeden w stanie ciężkim przetransportowany został śmigłowcem do szpitala w Ełku, gdzie nadal przebywa. Drugi hospitalizowany jest w Piszu. Po udzieleniu pomocy medycznej pozostałym poszkodowanym policjanci zatrzymali trzech mężczyzn podejrzanych o narażenie na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia albo spowodowania ciężkiego uszczerbku na zdrowiu. Przestępstwo to zagrożone jest karą pozbawienia wolności do lat 3.

Policjanci wyjaśniają przyczyny i okoliczności tego zdarzenia.

Źródło: KPP Pisz.

Udostępnij artykuł na Facebooku  
Opinie i komentarze
Piski Portal Internetowy Piszanin | Wydawca - MASURIA® Krzysztof Szyszkowski | Kopiowanie zawartości bez zgody wydawcy jest zabronione
Polityka Prywatności | Kontakt