Data dodania: 17.10.2019  |  wyświetlenia: 655
O problemach niewidomych - spotkanie z okazji Dnia Białej Laski
Zdjęcie jest ilustracją tekstu
16 października 2019 w Urzędzie Miejskim w Piszu odbyło się spotkanie Koła Polskiego Związku Niewidomych w Piszu. Okazją do wspólnych rozmów były obchody Międzynarodowego Dnia Białej Laski.
Międzynarodowy Dzień Białej Laski to święto osób niewidomych i niedowidzących obchodzone corocznie od 1964 roku. Zostało ustanowione w celu zwrócenia uwagi na grupę osób, która, mimo swojej niepełnosprawności, pragnie normalnie żyć. Nie oczekuje fałszywej litości ale akceptacji i zwyczajnej życzliwości.


Obchody tego Dnia są szczególną okazją do dyskusji nad codziennymi problemami ludzi niewidomych i niedowidzących - mówił Sekretarz Koła Polskiego Związku Niewidomych w Piszu, Wacław Kołdys.
Niewidomi rozmawiali zarówno o codziennych trudnościach, z którymi muszą sobie radzić, jak też o radościach, których doświadczają - o szczęściu rodzinnym, dzieciach, wnukach.Życzenia i kwiaty w imieniu niewidomych przyjęła Barbara Gacka - Prezes Koła Polskiego Związku Niewidomych w Piszu.


W uroczystości udział wzięli - Burmistrz Pisza, Dyrektor M-GOPS Pisz, Poboszcz parafii św. Jana Chrzciciela w Piszu, Dyrektor SPDiM w Rucianej Nidzie oraz zaproszeni goście.


Foto: UM Pisz
Udostępnij artykuł na Facebooku  
Komentuj na Facebooku
Piski Portal Internetowy Piszanin | Wydawca - MASURIA® Krzysztof Szyszkowski | Kopiowanie zawartości bez zgody wydawcy jest zabronione
Polityka Prywatności | Kontakt