REKLAMA
Data dodania: 28.02.2024
Zmiana na miesiąc przed wyborami
Rafał Orłowski wiceburmistrzem Pisza
Fot. UM Pisz
Rafał Orłowski
28 lutego stanowisko z-cy burmistrza Pisza powierzono Rafałowi Orłowskiemu.
Nowy wiceburmistrz w końcówce kadencji? Taka sytuacja, to rzadkość, ale jak widać możliwa. Powodem zmian na burmistrzowskim fotelu zastępcy jest odejście na emeryturę dotychczasowego vice - Janusza Puchalskiego.

screen BIP Pisz

Janusz Puchalski - Burmistrz Pisza w latach 1991-2002, sprawował funkcję zastępcy burmistrza dwukrotnie w roku 1991 i ponownie od 2015 do 2024 roku. Czy jego odejście na miesiąc przed wyborami tak zdezorganizowałoby pracę w urzędzie, że Burmistrz Szymborski byłby bezradny w samodzielnym podejmowaniu działań? Wydaje się, że nie. Dlaczego zatem Szymborski zdecydował się na ten krótki czas powołać nowego zastępcę? Otóż zgodnie  z art. 26a ust. 1 ustawy o samorządzie gminnym wójt (burmistrz, prezydent miasta) w drodze zarządzenia powołuje oraz odwołuje swojego zastępcę lub zastępców i określa ich liczbę. Stanowisko musi być obsadzone.

Janusz Puchalski, sesja RM

Zastępcą Burmistrza Pisza został Rafał Orłowski - prawnik, który przez ostatnie lata pełnił funkcję radcy prawnego Urzędu Miejskiego w Piszu.
Opinie i komentarze

Komentarze

Z powodu występowania nieodpowiednich treści oraz oszczerstw, zmuszeni jesteśmy do czasowego wyłączenia sekcji komentarzy. Naszym celem jest utrzymanie pozytywnej i bezpiecznej atmosfery dyskusji dla wszystkich użytkowników.
Piski Portal Internetowy Piszanin | Wydawca - MASURIA® Krzysztof Szyszkowski | Kopiowanie zawartości bez zgody wydawcy jest zabronione
Polityka Prywatności | Kontakt