REKLAMA
Data dodania: 26.05.2023
PILNE! Zakład ze 120-letnią tradycją będzie zamknięty!
Upadek Piskich Silikatów. Produkcja zatrzymana!
Po 120 latach istnienia następuje likwidacja piskiej cegielni, obecnie H+H Polska Sp. z o.o. Zakład Pisz. Produkcja została zatrzymana. 20 osób straci pracę.
Różne były losy Cegielni na przestrzeni wieku, ale faktem jest to, że od 1994 roku produkcja trwała nieprzerwanie. W rękach różnych zakładów, spółek, inwestorów polskich i zagranicznych: Kłos-Bud, Silikaty Ostrołęka, CRH Grupa Silikaty, w 2018 właścicielem została spółka H+H Polska.
H+H Polska jest częścią Grupy H+H International A/S - wiodącego światowego producenta i dostawcy bloczków z betonu komórkowego i silikatów oraz zbrojonych wielkoformatowych elementów dla branży budowlanej. Grupa H+H International A/S jest w Europie drugim co do wielkości producentem betonu komórkowego i silikatów oraz zajmuje znaczącą pozycję na rynku w stosunku do wielkości całego rynku betonu komórkowego.

Grupa H+H została założona w 1909 r. Siedziba firmy znajduje się w Kopenhadze. Na polskim rynku działa od 2006 roku. H+H Polska zatrudnia ponad 800 osób w 14 zakładach produkcyjnych w Polsce. W tym w Piszu. W dobrych latach pracowało w piskiej "cegielni" ponad 40 osób. Obecna załoga liczyła 28 osób.

Powodem zamknięcia piskich silikatów były względy ekonomiczne, tj spadek sprzedaży. Tak oto H+H Polska Sp. z o.o. uzasadniła zamknięcie piskiego zakładu:
W dniu 25 kwietnia 2023 r. Zarząd H+H Polska Sp. z o.o. wspólnie z Zarządem Grupy H+H International A/S podjął decyzję o dalszym ograniczeniu mocy produkcyjnych naszych zakładów w Polsce. Ma to ścisły związek z obecną sytuacją rynkową w branży materiałów budowlanych. Widoczna recesja w gospodarce przejawiająca się gwałtownym i znaczącym spadkiem popytu na wyroby do wznoszenia ścian, zmusza nas do podjęcia szeregu działań dostosowawczych w organizacji produkcji oraz całej Spółce.

Niestety, dostępne prognozy gospodarcze na kolejne lata wskazują na brak perspektyw dla szybkiej odbudowy rynku materiałów ściennych przez okres co najmniej 2-3 lat. Dlatego też w/w Zarządy podjęły decyzję o całkowitym zatrzymaniu działalności w zakładzie produkcji silikatów w Piszu z dniem 01 czerwca 2023 r. W przedmiotowej lokalizacji utrzymany zostanie magazyn wyrobów gotowych, aż do wyczerpania zapasów.
Teren zakładu zastawiony jest zapasami produkcji, które będą systematycznie wyprzedawane.Informacja o zwolnieniu zaskoczyła wszystkich pracowników.
Członek zarządu H+H, dyrektor produkcji przyjechał do nas na spotkanie. 9 maja poinformowano nas o planowanym zamknięciu zakładu. Zakomunikowano, że zarząd polski razem z zarządem H+ H International A/S podjął decyzję o zatrzymaniu produkcji z przyczyn ekonomicznych - mówi Karol Jancewicz - menedżer zakładu H+H Polska Sp. z o.o. Zakład Pisz - Powiedziano nam, że powód był ekonomiczny, tj spadek sprzedaży.
Szok, niedowierzanie - to uczucie towarzyszy nam do dziś - komentują pracownicy - jak można postawić człowieka w tak trudnej sytuacji? Co teraz? Jak utrzymamy nasze rodziny? Czy kogoś to interesuje?
Zostajemy na lodzie. Tyle. - mówią pracownicy Silikatów, którzy obawiali się podobnego scenariusza, już wtedy gdy powstawały zakłady w Redzie, a firma w Ostrołęce funkcjonowała sprawnie. Jednak nie sądzili, że zakończenie będzie aż tak tragiczne.
Zarząd uspokajał nas, że jesteśmy małym zakładem i będziemy w stanie utrzymać się po kosztach. Wierzyliśmy w to. A co się stało? Zostaliśmy oszukani!
Karol Jancewicz - menedżer zakładu H+H Polska Sp. z o.o. Zakład Pisz

Zauważalne było, że rynek po pandemii i po kryzysie wojennym w Ukrainie nie wchłonie nadmiaru towaru, w związku z czym produkcja zostanie ograniczona, co za tym idzie spadnie sprzedaż, a pracownik na tym ucierpi. I ucierpiał 20 - osobowy zespół, 8 osób zatrudnionych będzie do końca roku.
Trwa kryzys na rynku budowlanym. Wiadomo, jak jest wysoka cena, sprzedaż spada - dodaje Jancewicz - Ja tu pracuję 15 lat i były różne problemy, ale nigdy nie było mowy o zamknięciu. Spadała sprzedaż i marża, sprzedawaliśmy taniej, byle produkcja była utrzymana. Przestoje są niekorzystne, bo wpływają na koszty jednostkowe produktu. W marcu zamknięto zakład w Warszawie. Teraz, niestety, przyszła pora na Pisz.
Znika z naszego miasta kawał historii - mówią pracownicy. - Nigdy nie zawiedliśmy krajowego budownictwa - miliony cegieł, tysiące mieszkań dla tysięcy polskich rodzin. Z wielu ust słyszeliśmy, że dla Pisza nie ma rzeczy niemożliwych, bo tu jest najlepsza Cegła w Polsce. Była!
Produkcja stanęła! 24 maja 2023 roku, o godzinie 19.44, wyprodukowano ostatnią cegłę w piskiej cegielni.

Ostatnia cegła wyprodukowana w piskim zakładzie.

Udostępnij artykuł na Facebooku  
Opinie i komentarze
Donek ty chamie

Tragedia dla Pisza gdzie ci ludzie mają teraz pracować na jagodach?

Panicz

Komentarze na poziomie oborowej. No ale czego się po czworakach spodziewać.

Krzysiek

Kolno rzondzi!

z olsztyńskiej

Upadek cegielni w Piszu chyba przelewa czarę goryczy. Szymborski oznacza upadek miasta. Upadają zakłady pracy, przedsiębiorcy uciekają z produkcją do innych gmin, młodzi wyjeżdżają bo jest tylko marna fizyczna praca za najniższa krajową, sklepy i handel upadł. Masa lokali handlowych stoi pusta, stoją puste domy w których nikt nie mieszka bo młodzi wyjechali, a starzy umarli. Brak inwestycji, które dawałyby rozwój miastu i jakąś perspektywę życia w tym mieście. Inni burmistrzowie miast wokół Pisza ściągali w tym czasie inwestorów, przyczyniali się do powstawania wielu nowych miejsc pracy i dobrobytu mieszkańców. Robili inwestycje, które dawały rozwój. Z kilku osiedlowych dróg, gdzie na dodatek wykonują ją firmy z zewnątrz nie ma rozwoju miasta. Nie ma rozwoju ze stadionu i największej w województwie sali widowiskowej i dotego dodatkowo pdk na full wypas. Dla kogo są takie rozbuchane inwestycje, jak w Piszu nie ma młodych ludzi. Do tego trzeba będzie tylko dokładać i pogłębiać. Żadna zaplanowana przez Szymborskiego inwestycja nie dała miastu rozwoju. Pogłębiła tylko problemy i destrukcję. Co dał port i wybetonowanie rzeki? Co dało wybetonowanie rynku? Długo można wyliczać co zmarnotrawił Szymborski, jakie szanse bezpowrotnie zaprzepaścił i jak oszukał mieszkańców. Ten człowiek przyczynił się jak mało kto do upadku tego miasta.

Andrzej Rumun

Jeśli chodzi o wybetonowanie nabrzeży i port to Burmistrz Szymborski PRZEGRAŁ DWIE sprawy sądowe z wykonawcą nabrzeży i portu.

Elżbieta P.

Ok.1903r.z inicjatywy starosty Bollert'a oraz czterech innych osób utworzono kooperatywę dla budowy cegielnia.Fabryka otrzymała nazwę : "Masurische Kalksandsteinwerke e.G.m.b.H. Johannisburg".Była usytuowana przy ulicy Grenadierów,niopodal Snopek.Załogę stanowili: mistrz produkcji oraz około 20 robotników. Rocznie produkcja trwała około 7 miesięcy i wyrabiano około 2,5 mln cegieł. Poza tym wytwarzano rury eementowe , płyty chodnikowe i inne. Zimą 1914/15, Rosjanie zajęli Pisz , zburzyli i spalili fabrykę. W 1916 zakład został odbudowany i rozpoczęto produkcję.Potrzeby w następnych latach były duże.Większe naprawy i wymiana maszyn. Członkowie kooperatywy wycofali się. Pan Bollert przejął całość zakładu i tak w1936 roku gruntownie wyremontował i nowocześnie wyposażył fabrykę. 1945r.Rosjanie znów częściowo zburzyli budynki fabryki. Maszyny oraz kocioł zostały wymontowane i wywiezione... To trochę historii o naszej Cegielni,ze wspomnień Roberta Beyer'a, które przetłumaczył historyk i długoletni kustosz Muzeum Ziemi Piskiej, Pan Dietmar Serafin.

Kawał historii bo 120 lat ! T eraz po tak długim czasie istnienia będzie zburzona. Nie potrzeba wojny i Rosjan. Wspólnie , razem z samorządem na czele z burmistrzem Szymborskim zburzycie kawał Naszej Piskiej historii ???!!!

Miłośnik historii

ty zacznij leczenie i to szybko. powiedz stop narkotykom!

Elżbieta P.

Z ignorantami i głąbami się nie dyskutuje. To tylko i aż tyle na tak bzdurny komentarz.

Miłośnik historii

Uważaj na słowa. Nie jesteś anonimowa w sieci Elżbieto (ps. Aldona). Jak zwykle nic nie rozumiesz i trollujesz. Co ma burmistrz do fabryki silikatu. Tu rządzi ekonomia, koniunktura i zapotrzebowanie na materiał. Jeszcze piszesz o burzeniu. Tu nikt nic nie wyburza. Wyburzyć to może tylko właściciel na własne życzenie i za zgodą. Artykuł Piszanina jasno mówi jakie są przyczyny zamknięcia. Ale co tam tobie zależy, lepiej skorzystać i przywalić szymborowi. To takie pospolite i typowe dla ludzi twojego pokroju.

Andrzej Rumun

Przepisuję swój post, bo nic nie zrozumiałeś. Może zrozumiesz jak przeczytasz: " Burmistrz szymborski nie będzie Burmistrzem, bo wybory przegra. Czytaj komentarz dowiesz się dlaczego: "Każdy jest lepszy. Dlaczego Burmistrz Szymborski nie pisze, że przegrał DWA procesy sądowe o budowę nabrzeży? Dlaczego nie zajął stanowiska w sprawie katastrofy budowlanej na terenie PDKu (publicznie). Dlaczego nie zajął publicznie stanowiska na temat faktu, że przebudowa PDKu wygląda tak a nie inaczej a termin oddania do użytkowania to listopad tego roku? Dlaczego publicznie nie zajął stanowiska dlaczego na teren Amfiteatru nie może wejść z ulicy piszanin, choć wzięte zostało na niego dofinansowanie? Dlaczego nie pisze, że ma w sądzie w Piszu sprawę karną o odebranie finansowania w wysokości około 1,3 mliona złotych. I wiele innych." Na przykład o zarobki przez wybraniem na burmistrza?". Czy ktoś odniesie się merytorycznie do faktów, które przedstawiam?

Choroba

zacznij nad sobą pracować bo jesteś na skraju wyczerpania.

Tomo

Gdzie jest w artykule mowa o burzeniu

do Rumuna

Panie Leszku,

Kiedyś nawet Pana lubiłem, ale obserwując Pana zachowanie od momentu utraty stanowiska w PEC, już Pana nie lubię. Mało tego, mocno Pan dokłada starań aby dowalić Szymborskiemu , lecz przynosi to skutek zupełnie odwrotny. Pana wypociny odnośnie spraw sądowych jak i innych wywodów mają się nijak do rzeczywistości. Proszę zwrócić uwagę jak nawet wielu ludzi z opozycji zwraca uwagę na fakt że Szymborski dał i daje radę na każdym polu: ścieżki rowerowa na plaże+porządna droga której brakowało wiele lat, kończy przebudowę PDK mimo trudności, porządek z placem na Wojska Polskiego, Bialmed ściągnał do Pisza a miał być pierwotnie w Białej Piskiej, mnóstwo dróg na terenie gminy Pisz przez te 4 lata zrobił, pozyskał kilkadziesiąt milionów w sprawie projektu „Szlak Pisa-Narew” . Ale Pan Panie Leszku będzie wypisywł bzdury jak zle jest i czemu to burmistrz nie zajął stanowiska w takiej czy innej sprawie. Nic tylko na każde rządanie Radnego powiatowego ma zajmować stanowisko. Pewnie że nie ma idealnie, ale jeszcze się taki nie urodził co by wszystkim dogodził.

I te Pana nowe "imię i nazwisko" Andrzej Rumun. Można bu rzec że to nawet smtna ksywka.

Nie pozdrawiam.

Andrzej Rumun

Burmistrz Pisza Andrzej Szymborski przegral DWIE sprawy sądowe z wykonawcą nabrzeży Pisy. Ma też sprawę karną a sądzie w Piszu o zabranie około 1,3 miliona złotych dotacji . Dlaczego Burmistrz o tych sprawach nie mówi publicznie?

Andrzej Rumun

Zapomnałem napisać, że Bialmed uzyskał pozwolenie na budowę bodajże w 2016 roku. Nie znam wypowiedzi Burmistrza Szymborskiego sprzed 2018 roku mówiącej o Bialmedzie. Dwa lata różnicy.

Xxx

Wyciągnął gminę z długów. Zrobił to bezkrwawo. Ci co doprowadzili do katastrofalnej sytuacji finansowej chcieliby powrócić di władzy. Byłaby fantastyczna zabawa przez kilka lat; hulanka, swawola. Piszanie już to przeżywali za niejakiego Alickiego i nie dadzą nabrać się ponownie. Ktoś nagminnie pisze o sprawach sądowych z nadzieją, że gmina przegra procesy. Jeśli gmina występuje na drogę sądową ( nie robi tego Szymborski, tylko urzędnicy na podstawie swoich spostrzeżeń i faktów), to chyba dobrze. Jest to dbanie o majątek piszan i majątek gminy. Mieszkańcy okolicznych gmin zazdroszczą nam takiego burmistrza. Sława Szymborskiemu.

Andrzej Rumun

Do sądu występuje Burmistrz Szymborski i już DWIE sprawy przegrał z wykonawcą nabrzeży. Byc może on mówi, że występują urzędnicy. Nie mówi prawdy. A zadłużenie spłacili ci co składsją się na budżet Gminy. Cxy mógłbyś napisać jaką leotę z własnych zarobionych pieniędzy spłacił Burmistrz Szymborski?

Piszak

i tak o to z artykułu o silikatach robi się jątrzenie przeciw Szymborowi. Ciul z waszej gadki, odwagi nikt nie ma stanąć do kandydowania. Łyknie te wybory tylko jak kormoran ukleje. Własciwie to może i dobrze bo jak się słyszy kto tam ma zapędy na burmistrza to może się naprawdę nieciekawie dla Pisza. Co do kwestii gospodarczych, to faktem jest że Szymbor podatków nie podnosił w gminie od kiedy objął burmistrzowanie - co czyni go jednym z nielicznych w naszym kraju który tego nie robi w celu ratowania budżetu.

Andrzej Rumun

Powtórzę swój komentarz, bo jestem innego zdania. Burmistrz szymborski nie będzie Burmistrzem, bo wybory przegra. Czytaj komentarz dowiesz się dlaczego: "Każdy jest lepszy. Dlaczego Burmistrz Szymborski nie pisze, że przegrał DWA procesy sądowe o budowę nabrzeży? Dlaczego nie zajął stanowiska w sprawie katastrofy budowlanej na terenie PDKu (publicznie). Dlaczego nie zajął publicznie stanowiska na temat faktu, że przebudowa PDKu wygląda tak a nie inaczej a termin oddania do użytkowania to listopad tego roku? Dlaczego publicznie nie zajął stanowiska dlaczego na teren Amfiteatru nie może wejść z ulicy piszanin, choć wzięte zostało na niego dofinansowanie? Dlaczego nie pisze, że ma w sądzie w Piszu sprawę karną o odebranie finansowania w wysokości około 1,3 mliona złotych. I wiele innych." Na przykład o zarobki przez wybraniem na burmistrza?

Wyborca

za burmistrza Szymborskiego w Piszu klimat dla biznesu i inwestycji zmienił się na arktyczny, ale on ma 20 tyś patoli co miesiąc i ma w d..e , że firmy upadają. Przecież są jeziora, lasy można nałapać ryb, nazbierać grzybów, jagód. No i jeszcze szczaw i mirabelki jak mawiał klasyk z Platformy. Prawda burmistrzu Szymborski?

Andrzej Rumun

Czy Burmistrz Szymborski za przegrane sprawy sądowe w sprawie nabrzeży płaci ze swoich zarobionych co miesiąc pieniędzy czy z Budżetu Gminy ? Przelew następuje z Budżetu Gminy....

Xxx

Kto może zastąpić Szymborskiego ? Nie ma takich ludzi w gminie. Koniec, kropka.

Aadam

worek kartofli byłby lepszy jak ten oszołom...

Andrzej Rumun

Kazdy jest lepszy. Dlaczego Burmistrz Szymborski nie pisze, ze przegrał DWA procesy sadowe o budowę nabrzezy? Dlaczego nie zajął stanowiska w sprawie katastrofy bufoelanej na terenie PDKu (,publicznie). Dlaczego nie zajął publicznie stanowiska na temat faktu, że przebudowa PDKu wygląda tak a nie inaczej a termin oddania do użytkowania to listopad tego roku? Dlaczego publicxnie nie zajął na wiska dlaczego na teren Amfiteatru nie mie że wejśc z ulicy piszanin, choc ezięte zostsło na niego dofinanspwanie? Dlaczego nie pisze, że ma w sądzie w Piszu sprawę karną o odebranie finansowania w wysokości około 1,3 mliona złotych. I wiele innych.

Szymborski musi odejść

Klimat - brak, infrastruktura - miernik, potencjał pracowniczy - słabe wykwalifikowanie, piskie strefy ekonomiczne - lokalizacja nietrafiona. To są podstawowe czynniki gospodarcze, które w Piszu dzięki burmistrzowi i radzie miejskiej nie uległy poprawie przez 2 kadencje. Czy myślicie, że kolejna coś zmieni? W trzeciej kadencji Szymborski będzie piskim milionerem zarabiając ponad 20 000zl przez 60 miesięcy! #szymborskimusiodejsc

Tone

Do wszystkich co pitolą, że jest robota w Piszu - jest, za minimalną hhahahahhhhhaaaa!!!!!!!!!

Nie martwcie się

Pracowali tam ludzie z doświadczeniem. W sklejce prace mają od ręki. Zaradni znajdą zatrudnienie,a mniej chętni będą kisić na socjalu.

Pracownik

A co powiesz dla ludzi 58+ W sklejce usłyszeli że za starzy i będą chodzić na L4

Nie martwcie się

To niech się zastanowią czy chcą starych z doświadczeniem czy młodych bez.

Młodzi się nie nadają

Dziś młodzi to w większości nie nadają się do pracy, te 20 osób to piski rynek wchłonie bez problemu.

Jaś

durniu upadł wyjątkowy zakład, a ty piszesz nie martwcie się bo w sklejce jest robota. Wszędzie jest robota tylko tego zakładu w Piszu już nie będzie.

Piszak

Bedzie na jego miejscu inny

Zalamany

28 osób stracilo pracę koniec swata pisz w zalobie zapanuje głód i nedza brak perspektyw na przyszlosc

Odznaczony

Bida w domu i bezrobota na chleb ni ma i na kawałek szybki, ale za to medal może dostaniecie za zasługi dla pożarnictwa polskiego najlepszego

Dwadzieśia osób

8- iu z układu będzie pracować.

Pracownicy

Menadżer już wybrał. Wiedzą o tym tylko Ci co mają wiedzieć (szemrane układy, donosiłeś zostajesz). Może by zrobił jakieś zebranie i poinformował załogę. Bo jak narazie siedzi cicho.

Mariusz

Zakiwali sami siebie ci układowicze. Od lat tam dziwnie było jak pamiętam.

Kwiatka podjeb li

Bo nie pozwalał sobą rządzić. Konfitury.

ktoś ....

He he Ty były kierowniczku

Bardzo

wszyscy wiedzą że pisze to były kierownik Mariusz nawet się podpisał 🤣🤣🤣🤣

Firma dno

Firma H+H Polska zwolni ok 250 osób w swoich zakładach w Polsce. Podobnie zamyka swoje zakłady w Niemczech.

Taki sobie

Nie posraj..e się wszyscy, A to PiS a to PO.bla bla bla ,nie ma pracy ? Będzie inna ,narzekacie i psioczycie jeden na drugiego w sami nic nie robicie, nie ma tego i nie ma tamtego , co za jękaly!!

Krzykacz

W poniedziałek zrobimy zebranie wszystkich pracowników i będziemy rozmawiać z dyrektorem a jak będzie trzeba pójdziemy do burmistrza nie poddamy się tak łatwo bez walki będzie trzeba postawimy cały świat na nogi by zakład dalej funkcjonował

Dyrekktor

Ten dyrektor nic nie może.

Pogrzebowa atmosfera

Wyobrażam sobie, co teraz pracownicy i ich rodziny czują. Dacie radę kochani.

DECYZJA ZAPADŁA

Tu już nic nie pomoże. Ekonomia zdecydowała.

Rumunista

Lechu przestań pić, zaczynasz tulić się z PIS;em ,a jak byłeś prezes PEC byłeś to mówiłeś że Pis i ludzie z Pisu to nieudaczniki itp. Dziś kolaborujesz z nimi. Jak szczysz i oblejesz dechę w swoim domku to też bredzisz że to wina Szymborskiego. Tobie zwyczajnie chodziło zawsze o kasę. Szkłem tyłek podetrzesz byle kaska była i byś był min. dyrektor albo prezes - kompleksy masz na tym punkcie - tobie kury szczać prowadzać a nie d funkcji kierowniczej. Kisisz na bezrobociu od 2,5 roku. Nik cię nie zatrudni bo nikt cię nie chce. Tyle warte te twoje kacapoły.

do Rumunisty czy jak mu tam

oo hooo hooo ... te posty rozwścieczyły samego szefa wszystkich szefów, ale brak mu śmiałości podpisał się RUMUNISTA. Jak nic to sam szef. Razy rozdaje na oślep. Oberwało się biednemu Lechowi nawet obszczaną deskę klozetową mu wykrzyczał, zamiast papieru toaletowego kazał mu używać szkła. Szefie wszystkich szefów zamiast personalnych wyzwisk i rynsztoka napisz dlaczego z Pisza uciekają przedsiębiorcy. Z tą deską to pojechałeś, w tym domku to pewnie pare razy byłeś, pochwal się nie bądź skromny. No i to szkło... Nie ma co jaki szef taki post.

Rumunista

ciesze się że dotarło leszku. Tak ma być.

Kasandra

Upadek piskich silikatów to jest preludium tego co w Piszu się stanie. Jak klocki domino wszystko się zawali. Teraz upadają silikaty, głośno się mówi, że Telmex przenosi produkcję do Drygał. Z Telmexem ciekawa sprawa. Jesli następuje przeniesienie produkcji do sąsiedniej gmin to oznacza, że w gminie Pisz były takie warunki, że trzeba było stąd uciekać. Różnie się mówi też o sklejce. Za moment będa zwolnienia w budżecie i szkołach bo nie uczniów. Każdy ten rozkład widzi i ucieka stąd. Pamiętam, jak burmistrz Szymborski na wiecach obiecywał budowę nowych zakładów pracy, miały powstać nowe fabryki mebli i fotelików, zakład przerobu drobiu, sieć stanic, hoteli i pensjonatów, powstać miało uzdrowisko z sanatorium. Dla przedsiębiorców miały być stworzone warunki do rozwoju i inwestowania. Przez kilkanaście lat sprawowania przez Szymborskiego rządów w Piszu nie powstało żadne nowe miejsce pracy!!! Co zostało z twoich obietnic burmistrzu Szymborski. Teraz jest finał Twoich oszukańczych obietnic. Nie stworzyłeś żadnego nowego miejsca pracy, a swoimi działaniami lub ich brakiem doprowadziłeś, że w Piszu nie ma zupełnie klimatu dla rozwoju biznesu i inwestowania. Jeśli upadają silikaty i jest ucieczka Telmexu z Pisza to jest tragiczny finał. Pamiętać jeszcze trzeba o przegranych sprawach burmistrza na największych inwestycjach gminy. Opinia o piskim burmistrzu w kręgach przedsiębiorców jest jak najgorsza. Co dalej? Warunkiem wszelkiej pozytywnej zmiany w Piszu jest zmiana burmistrza i rady. Idą wybory zróbmy to bo inaczej czeka nas katastrofa w każdym wymiarze życia.

Andrzej Rumun

Kurcze - zgadzam się z treścią posta. Ładnie napisany i merytoryczny. Ja bym dopisał jeszcze zapytanie do Burmistrza Szymborskiego:" jak tam przebudowa PDKu? Do zakończenia prac pozostało około 6miesięcy. Co pan robi aby termin został utrzymany?"

Tometino

Jakieś tam miejsca pracy są - w urzędzie kilka dziwnych ludzi się pojawiło.

Adam

Toż to pracownik z wodociągów, zięciowi z silikatów robotę u burmistrza załatwił; dyrektor tej spółki nie ma nic do gadania

Aneta

to kto na tego burmistrza chętny. brak nazwisk. brak odważnych. każdy mowi o zmianie tylko nikt nie chce.

Szkoda

Już od roku wiadome było że to zaczyna kuleć. Kiedyś tyry stały na całej długości drogi dojazdowej.

Zenobia

jak stały to znaczy że był zbyt i była kolejka na załadunek tych tyrow

ANALiTyK

To nie wina burmistrza/ prezydenta miasta. To nie wina Tuska czy Kaczyniaka. Po prostu u właściciela w Danii byliście najmniej produktywnym zakładem. Najmniej opłacalnym. Statystyki, raporty, które czytają ludzie "na górze" wykazały zakład w Piszu do zamknięcia. Nie liczą się ludzie, tylko marża i biznes. Co duńskich właścicieli obchodzi, że będziecie jedli piasek z mazurskich jezior? No w ogóle nie interesuje...

ANALiTyK

Duńczyka może nie interesuje, a dla mieszkańców to najbardziej żywotne sprawy. Niestety w Piszu nie ma klimatu do robienia biznesu. Z Telmexem tez jest koniec. Jeszcze trochę a ze sklejką będzie podobnie. Według klasyka - w Piszu mamy taki klimat.

Kolo

To nie do końca tak jest. Budownictwo ma to do się nie, że koniunktura jest okresowa. Nikt nie zamyka zakładu tylko z uwagi na chwilowe wahniecie koniunktury. Tu chodzi o całokształt okoliczności, w tym tzw. klimat prowadzenia biznesu. O przedsiębiorców trzeba dbać i trochę się postarać. W ten sposób nikogo się nie ściganie a traci istniejących. Natomiast utrata potencjału często jest już nieiodwracalna. Wbrew pozorom polityka gospodarcza na poziomie samorządu to ponad połowa sukcesu w tego typu przypadkach (zarówno przy ściąganiu inwestorów jak te ich utrzymaniu w trudniejszych czasach). Ale trzeba mieć koncepcję, pomysł i wizje rozwoju A nie na zasadzie będzie tak będzie i to nie moja kompetencja.

Xx

Do zakładu niedawno położono nowiutki asfalt. W sklejce pracują ukraińcy i azjaci, więc praca w Piszu jest. O braku pracy piszą tylko trole z różnych opcji politycznych. Ponadto wojsko przyjmuje prawie każdego, nawet 50 - latki.

s

Bida w tym mieście na chleb ni ma sszynki

RR

Dokładnie zgadzam się, praca tylko trzeba chcieć. Jeśli w likwidowanym zakładzie "cegelni" będzie zwolniony jakiś elektryk niech składa papiery do Paged Sklejka robotę ma gwarantowaną, albo niech zostawi kontakt w komentarzu.

Andrzej Rumun

Pisałem już, że z działającego zakładu do budżetu Gminy płyną podatki. Z nieczynnego zakładu nie płyną. Wypadało by, żeby Burmistrz Szymborski wygłosił oświadczenie.

Olo

No p.Szymborski najwyższa pora żeby zainteresować się tym co się w gminie dzieje. Kolejny zakład i to z takimi tradycjami upada, a burmistrz milczy. Dlaczego nie ma jakiegoś oświadczenia burmistrza. Może jest jakaś możliwość pomocy, dlaczego burmistrz nie wyszedł z jakąś inicjatywą rozmów z właścicielem tego zakładu. Panie Szymborski nie dość żeś oszukał ludzi z budową nowych zakładów /kurczaki, foteliki, sanatorium... itd/ to silikaty będące wizytówką miasta upadają, a pana to nie interesuje. Kłamstwa już były, a teraz co milczenie i co Szymborski struś, głowa w piasek. Każdy odpowiedzialny burmistrz wyszedłby z jakąś inicjatywą i próbą pomocy. Nawet jeśli byłaby ta próba skazana na porażkę to burmistrz powinien zainteresować się upadłością takiego zakładu. Każdy ale nie nie Szymborski.

Andrzej Rumun

No przecież te 20 osób znajdzie pracę przy hali widowiskowo -sportowej, którą Burmistrz Szymborski ("podjąłem decyzję o budowie ...") wybuduje. A koszt? Około 160 milionów złotych.....

Lech Kaczyński

Gdzie pisiury łapę położą zaraz zamienia się w gówno. Spojrzcie na swoje mordy w lustrze pisanie głosujący na pis. Śmierdzi aż tu

pracownica

Mam pytanie do ludzi, może ktoś wie i coś mi podpowie. Bo ja już sama nie wiem co robić. Pracuje w telmexie i chce wziąść kredyt na mieszkanie. Mam umowę na stałe, ale nie wiemy co będzie z zakładem. Chciałam iść do biura telmexu i zapytać, ale teraz straszna atmosfera w zakładzie. Może ktoś mi odpowie czy zamykają telmex? Czy zakład będzie działał? Czy zawieszą działalność? Ludzie różnie mówią. Jedni mówią ze już to nie ma sensu ten telmex. Jaka jest prawda? proszę napiszcie jak wiecie. PROSZĘ WAS

Acinwocara

W Telmexe w najbliższej przyszłości zmieni się tylko właściciel i z tego co mi wiadomo znaczna część kadry kierowniczej. Nowy właściciel jest osobą bardzo wymagającą. Kadra kierownicza początkowo będzie ze środowiska zewnętrznego. Więcej nie mogę pisać. Ale jestem pewien, że po zmianie właściciela będzie większa dyscyplina w zakładzie pracy.

konrad

Nie przejmujmy sie,pomoga nam tak jak my rzucilismy sie do pomagania innym.

Stefan

Komuś zależało żeby zniszczyć ten zakład !!!!

Dan

Tak, ekonomii.

Kolo

Wielka szkoda. W tym regionie każda miejsce pracy w przemyśle jest na wagę złota. Może jest jakaś szansa na uratowanie przedsiębiorstwa, może w sprawę powinny zaangażować się władze lokalne i zaproponować zwolnienia z podatków lub inne ulgi albo benefity, może warto wybrać się do zarządu i ponegocjowac utrzymanie zakładu. Cos trzeba jednak zaproponować i delegacja też powinna być oficjalna, z udziałem władz samorządowych. Nie ma rzeczy niemożliwych, trzeba tylko trochę chcieć. I wbrew pozorom samorządy mają bardzo dużo do powiedzenia w takich sprawach. Oczywiście jeśli się tym ów samorząd interesuje, a nie że odbywa się to według zasady "jak upadnie to upadnie" i że musi dobie radzić kazdy sam. Juz samo budowanie dobrego wizerunku inwestycyjnego oraz aktywna oraz prztjazna polityka gospodarcza potrafi zdziałać cuda. Jeszcze jest szansa i nadzieja. Potrzebujesz tylko zdecydowane działania i oczywiście rozmowy z zarządem.

Piszak

pojęcia o biznesie nie masz. T

u decyzja zapadła na szczeblu zarządu firmy. to zastój w budownictwie jest problemem do którego przyczyniły się działanie rządu Pis.

Kolo

Szanowny Panie, w biznesie to akurat mam do czynienia na codzień, gdyż prowadzę bardzo dobrze prisperujaca firmę i to z działalnością na terenie całego kraju. I doskonale wiem, że klimat i warunki prowadzenia biznesu w poszczególnych gminach to jest element równie istotny jak koniunktura. Powiem więcej, spadek okresowej koniunktury (a budownictwo jest właśnie taka branza) nie jest co do zasady przesłanka do zamykania biznesu (tym bardziej działającego w sieci) jeśli jest dobry klimat i warunki inwestowania w danej gminie. A warunki te tworzy samorząd a nie kosmici. Jeśli samorząd umywa ręce w takich sprawach i się nie interesuje problemami przedsiębiorców to ci zwyczajnie uciekną lub zamkną zakład. I nie wierzę że tu chodzi wyłącznie o okresowy spadek koniunktury. Raczej jest to jeden z wielu elementów aczkolwiek nie jedyny. To daje do myślenia.

Xxx

No tylko czekam aż zamkną telmex i sklejkę i moje marzenie o zaoraniu tego zadupia spełni się 😂😂😂 oby jak najszybciej 🤬🤬🤬

Pisz

Co ma do tego PIS Panie Karolu piszesz bzdury opanuj się co komentujesz a może PO ???

Karol

Oj Panie Pisz. Bardzo się mylisz. To niejedyny duży zakład którego sytuacja gospodarcza zmusiła do zamknięcia. To właśnie Pis m.in. swoim rozdawnictwem , wydatkami socjalnymi spowodował lawinę zamknięć działalności gospodarczych. Spójrz na dane GUS jak jest lawina. Najpierw wykańczają się ci mali, pozniej więksi. I nie pisać mi propagandy o cowid i putininflacji. Za chcwile rzucą 800+ i to będzie gwózdz do trumny gospodarczej sytuacji polski. Będzie 800 czołgów jak Abrams czy K2, ale lodówka będzie pusta. Wstyd dla rządu.

Pisz

A Pan Burmistrz nawet się nie zainteresuje jak przed wyborami to wiedział gdzie przyjechać

Karol

Mieszanie w to Burmistrza jest zupełnie nietrafione. Trollowanie w takiej sytuacji jest ohydne.

Andrzej Rumun

Z działającego zakładu są podatki. Widać jest ktoś komu na nich nie zależy. Zgadniesz kto?

PIS

*** PiS zamiast budować fabryki i je utrzymywać to *** dają nie robom *** pieniądze do roboty a nie *** dzieci *** i siedzieć zapasionym i żreć darmo . Do łopaty ***😡😡😡

Olo

Jak nie bedzie dzieci ani dla dzieci nie bedzie tez polski

Andrzej Rumun

Szkoda.

Mietek Podnietek

Wyprowadzamy się do Kolna!!!

XYZ

hahahahah rozbawiłeś mnie :)

konrad

Dlaczego?W Kolnie powstaje wielki garnizon wojskowy,bedzie zapotrzebowanie.

Karol

Rządy PISU zamknęły fabrykę!

Janek

Oj, karol, karol, pieprzysz głupoty.

JEBAĆ Biedę

Tak samo będzie z Telmex i Sklejką 😫😫😫

Acinwocara

W Telmexe w najbliższej przyszłości zmieni się tylko właściciel i z tego co mi wiadomo znaczna część kadry kierowniczej. Nowy właściciel jest osobą bardzo wymagającą. Kadra kierownicza początkowo będzie ze środowiska zewnętrznego. Więcej nie mogę pisać. Ale jestem pewien, że po zmianie właściciela będzie większa dyscyplina w zakładzie pracy.

Dtk

Miejmy nadzieję że tak będzie 😁

Dodaj Komentarz

5000
Piski Portal Internetowy Piszanin | Wydawca - MASURIA® Krzysztof Szyszkowski | Kopiowanie zawartości bez zgody wydawcy jest zabronione
Polityka Prywatności | Kontakt