REKLAMA
Data dodania: 24.05.2023
Matejki zamknięta od Klementowskiego. Rusza przebudowa ulicy
Rozpoczęła się przebudowa ulicy Matejki w Piszu. Dofinansowanie na to zadanie zostało przyznane ze środków Państwowego Funduszu Celowego w ramach Rządowego Funduszu Polski Ład: Program Inwestycji Strategicznych. Całkowita wartość projektu wynosi 1.809.471,00 zł, z czego 1.773.281,58 zł pochodzi z dofinansowania.


Główne prace obejmować będą wykonanie nowej nawierzchni jezdni na całej długości drogi, budowę zjazdów, chodnika po obu stronach ulicy oraz zatok postojowych. Obecna szerokość jezdni wynosi 5,5 m, a planuje się jej poszerzenie do 7 m. Przebudowane zostaną również kanalizacja deszczowa oraz oświetlenie drogi.

Łączna powierzchnia planowanych do przebudowy chodników wyniesie 652,5 m², zjazdy będą miały szerokość 4 m, a łączna powierzchnia zjazdów i zatok autobusowych wyniesie 547,4 m². W ramach tego projektu przewiduje się także zagospodarowanie zieleni o powierzchni 245 m². Wykonawcą przebudowy jest firma Strabag.Ważne informacje dla mieszkańców:

Od 24 maja wjazd na ulicę Matejki będzie zamknięty od strony Klementowskiego, natomiast od Lipowej będzie obowiązywać ograniczony ruch dla zaopatrzenia oraz mieszkańców budynków przyległych do przebudowywanego odcinka. W okolicy rozstawione są znaki informujące o objazdach.Udostępnij artykuł na Facebooku  
Opinie i komentarze
Mtk

Na tak krótkiej ul chca budowac zatoki autobusowe parking dla przywozacych i od ierajacych rodzicow dzieci z przedszkola zjazdy i podjazdy to meze jeszcze dworzec pkp da sie zmiescic bylby nowy z dojsciem z ul a nie jak jest teraz przez dziure w plocie

Prawda starostwo pisz

Coscie odpier... Lili z ul. Słoneczna w Piszu. Przecież przebudowa tej ulicy w tym stylu to istny tor przeszkód. Kto na to pozwolił? Wyrzucenie pieniędzy w błoto. Kto tak robi drogi? Gdzie nadzór, gdzie inwestor? Wstyd!!!

Andrzej

Droga została wykonana zgodnie z wymogiem budowlanym, który powoduje ograniczenie prędkości na jezdni. Na drodze wybudowano miejsca zmuszające kierowców o zmniejszenie prędkości. Jest to tylko droga typowo osiedlowa i zastosowano taką technologię.

Pazdan

Szkoda kasy na tę patologię. Zablokować, ogrodzić tak, żeby te pluskwy stamtąd nie wychodziły do ludzi i będzie spokój.

Greg

Uważaj na słowa

Smierdzielu

Pluskwy? to przedstaw się ładnie.Ogrodzic ? Z chęcią

Mieszkaniec

Kolejna inwestycja w Piszu ze środków Państwowych. Można.

Imie

Państwo nie ma swoich środków, tylko redystrybucję nasze podatki. ***** ***

bez n.

Nie ma też ich Unia Europejska oraz Gmina. Ważne że ktoś myśli jak je właściwie wydać.

pracownica

Mam pytanie do ludzi, może ktoś wie i coś mi podpowie. Bo ja już sama nie wiem co robić. Pracuje w telmexie i chce wziąść kredyt na mieszkanie. Mam umowę na stałe, ale nie wiemy co będzie z zakładem. Chciałam iść do biura telmexu i zapytać, ale teraz straszna atmosfera w zakładzie. Może ktoś mi odpowie czy zamykają telmex? Czy zakład będzie działał? Czy zawieszą działalność? Ludzie różnie mówią. Jedni mówią ze już to nie ma sensu ten telmex. Jaka jest prawda? proszę napiszcie jak wiecie

Acinwocara

W Telmexe w najbliższej przyszłości zmieni się tylko właściciel i z tego co mi wiadomo znaczna część kadry kierowniczej. Nowy właściciel jest osobą bardzo wymagającą. Kadra kierownicza początkowo będzie ze środowiska zewnętrznego. Więcej nie mogę pisać. Ale jestem pewien, że po zmianie właściciela będzie większa dyscyplina w zakładzie pracy.

Zormel

Telmex padnie

sam

Szymborski przez ciebie nie ma do tej pory nie ma obwodnicy, nawet planów jeszcze nie ma, a tu dupe zawracasz drogo osiedlowo. Z obwodnico z 10 lat Pisz ma opóźnienia przez ciebie. Odejdż już.

Andrzej Rumun

Przecież Burmistrz Szymborski w lutym 2020 roku napisał, że "obwodnica" ( przez ogródki działkowe przy szpitalu) bedzie realizowana. Napisał" mamy to".

Daniel

Lepiej niech Szymborski nie inwestuje w obwodnice,bedziemy mieli czyste srodowisko wokol Pisza.W "zielonym karwiku to juz dawno zrozumieli.

PaTeR

Bredzisz gościu..... Obwodnicę rozłożył Alicki i jego świta, bo zamiast inwestować, "miasto" bawiło się i urzędnicy przepijali na festynach .... Krótka pamięć lub jesteś za młody żeby pamiętać... Nie pozdrawiam...

Andrzej Rumun

Ty gościu powinieneś czytać więcej FB. Czytając FB Gminy Pisz w 2020 roku dowiedział byś się jak to Burmistrz Pisza Andrzej Szymborski powiedział: "

Mamy to!

Porozumienie podpisane pomiędzy Gminą Pisz reprezentowaną przez Burmistrza Pisza Andrzeja Szymborskiego a dyrektorem GDDKiA w sprawie nowego przebiegu dróg krajowych na terenie miasta Pisz będzie miało swój dalszy ciąg! W dniu dzisiejszym Minister Infrastruktury, Pan Andrzej Adamczyk, poinformował o wpisaniu obwodnicy Pisza do programu rządowego „100 Obwodnic”.

To że się pomylił w tekście to inna sprawa.

Andrzej

Dla mnie FB nie jest autorytatywny !

Mieszkaniec

Jestes tuman i tumanisz ludzi. Alicki nie miał nic wspólnego z obwodnicą. Jeszcze przed Alickim GDKiA opracowała I etap przeprawy przez Pisę bo już nie można było przejechać przez miasto. Wybudowano drugi most. II etap przeprawy to była właśnie ta pseudo obwodnica na którą zgodził się Szymborski. GDKiA przez te wszystkie lata trzymała się tych uzgodnień z Szymborskim i w takim wariancie przygotowywała dokumentację. Bomba wybuchła, jak mieszkańcy się dowiedzieli jaką przyszłość im zgotował Szymborski. Były protesty , krzyk na całą Polskę. Dopiero to spowodowało, że te głupoty Szymborskiego przestały w GDKiA obowiązywać i jest nadzieja , że Pisz będzie miał normalną obwodnicę. To Szymborskiego jest wina, że Pisz stracił co najmniej z kilkanaście lat w realizacji tej inwestycji. Taki z niego to jest burmistrz . To jest ewidentny szkodnik.

Ja

Zatoki autobusowe na ul. Matejki? Kiedy tamtędy jeździł autobus???!!!

Andrzej

Nie wypominam Tobie wieku, ale były kiedyś takie czasy, że na ul. Osiedle Lipowa obecnie Matejki był przystanek komunikacji miejskiej na wysokości wejścia do przedszkola.

Ja

Chyba nie w ostatnich 25 latach... W Piszu nie ma sieci komunikacji miejskiej .... Przystanek na wschodzie i ul. Rybackiej

Pan Tadeusz

Przystanek jest przy szkole 3. Autobus przejeżdża przez matejki.

Andrzej Rumun

Zabrakło informacji czy to ul. gminna czy powiatowa.....

Andrzej

Dla mnie to nie ma najmniejszego znaczenia. Ważne, że będzie wyremontowana.

Jednak muszę Tobie powiedzieć, że ja wiem jaka to jest ulica gminna, czy powiatowa. Zadzwoń do odpowiednich komórek organizacyjnych w gminie i powiecie a zapewne otrzymasz taką informację.

Andrzej Rumun

Sam sobie zadzwoń. Ja też wiem jaka to ulica. Ale ja w przeciwieństwie do ciebie dbam o czytających.

Andrzej

Zabrakło informacji czy to ul. gminna czy powiatowa.....

Nie wiesz po kim się przejechać no i problem?

numur

To jest ulica, po której jeżdżą auta i chodzą ludzie. I tyle co do do twojego głupiego pytania.

Andrzej Rumun

Trochę więcej jest treści w moim pytaniu. Trudno zrozumieć to dlaczego tego nie wiesz. Artykuł omawia REMONT ulicy a wiec sytuację, gdy samochody nie jeżdżą a ludzie nie chodzą. I tyle co do do twojej głupiej odpowiedzi.

Pan Tadeusz

A wiec napisz jaki to stwarza problem dla tych co nie wiedzą. Bo śmiertelnik może nie wiedzieć jaka to droga. Ale mieszkańca oczywiście interesuje jak będzie wyglądać ta droga. Bo mieszkaniec nie ma gdzie zaparkować. A odbierający z przedszkola dzieci stają gdzie się da. Po chodnikach i tak zniszczonych. I po trawnikach. Żeby dojść do bloku trzeba slalom zrobić. Na terenie przedszkola powinna być zatoczka dla odbierających.

Dodaj Komentarz

5000
Piski Portal Internetowy Piszanin | Wydawca - MASURIA® Krzysztof Szyszkowski | Kopiowanie zawartości bez zgody wydawcy jest zabronione
Polityka Prywatności | Kontakt