REKLAMA
Data dodania: 20.09.2022  |  wyświetlenia: 4409
Na żywo od godziny 17.00
Spotkanie z Burmistrzem Pisza. Zadaj pytanie online
Dziś, 20 września na Placu Daszyńskiego odbędzie się spotkanie Burmistrza Pisza z mieszkańcami.
Spotkanie będzie transmitowane na żywo:

- na Facebooku Piszanina - www.facebook.com/piszanin
- na kanale Youtube Piszanina - www.youtube.com/piszaninpl

Jeśli ktoś z Państwa chciałby zadać pytanie Andrzejowi Szymborskiemu, a nie będzie obecny, zachęcamy do wysłania go na adres redakcja@piszanin.pl. Najciekawsze pytania zadamy na miejscu w Państwa imieniu. Zachęcamy również do aktywnego komentowania spotkania. Ciekawe komentarze będziemy publikowali online.

Udostępnij artykuł na Facebooku  
Opinie i komentarze
Jan

Radni to sobie znaleźli źródło utrzymania z diety, niedługo to dieta przekroczy ich emerytury. Nie kontaktują się z mieszkańcami osiedli, nie wiedzą co należy zmienić w ich rejonie, do czego Oni potrzebni, trzeba zadać sobie pytanie.

Piszanin

Co ma powstać na po złotej lani

Orient

Kobiet, toż to fachowiec od spłacania długów, przez 3 lata spłacił. To już było, a co on zrobił dla Pisz, ile środków zainwrstował w gminę? Bajerę to on ma i dużo osób dalej mu zawierzy. Masakra.

Xxx

Z 10 lat temu to radni pisali gazetki, w których opisywali konkretne zarzuty wobec burmistrza, nieudane inwestycje, nieuzasadnione wydatki, itd ...., które następnie podrzucano mieszkańcom. A obecnie ? Tylko totalna krytyka, konkretów brak. Z tego co pamiętam to przez 8 lat spłacano długi po poprzednim burmistrzu. Obecni radni to patrzą tylko na własne kieszenie, jak zmienia się burmistrz, to i oni zmieniają swą orientację. Dlatego brak jest informacji. Jeszcze jeden problem; trzeba umieć napisać, przetworzyć i przekazać informację mieszkańcom. Więc jak ma być dobrze.

Piszanin

Czy na warszawskiej 48 czemu się rozbuduje park hadlowy

Polak

Szymborski na burmistrza Kolna! Bo czemu Kolno miałoby mieć lepiej!?

Piszanin

Trzeba było mieć odwag, przyjść na spotkanie i zadać pytanie Burmistrzowi - Dziady Kalwaryjskie

Piszanka

Aby przyjąć trzeba mieć wolne (czyli nie pracować).

nie każdy siedy w domu na emeryturze bądź żyje z zasiłków z opieki czy plusow.

Fajny pomysł z zadawaniem pytań online

l

Bolek, a na rzece ty latającego holendra widział , jesteś klamca

Zosia

A na spotkaniu był chociaż jeden radny? , Nie, liczył diety w tej chwili. Moja propozycja zmniejszyć liczbę radnych do 10 osób i te pieniądze przeznaczyć na rozwój Pisza. Nic nie robią tylko latają po kawiarniach na kawę (stać, za nasze pieniadze) oraz wyjeżdżają na różne wycieczki.

janusz

odpirdulta sie od andżeja on jest stolarzem a nie budowlańcem

turysta

By miasto odżyło to może czas pomyśleć o infrastrukturze turystycznej jedyne co się udało to ścieżki rowerowe do wiartla i w Imionek, marnujcie sami na własne życzenie takie piękne miasto tyle unijnych środków leży na podłodze tylko trzeba umieć je podnieść i może warto zatrudnić w ratuszu specjalistę z prawdziwego zdarzenia do pisania projektów unijnych

Tomatini

Arturze, nie znam Cię osobiście, ale dziękuję za to, co powiedziałeś dziś naszym władzom. To cud, że w tej pipidówie komuś się jeszcze chce. Marazm i szare kolory to znaki rozpoznawcze naszej władzy. Nie ma już tu ratunku. Pozdro i szacunek.

wiekowy dziadek

Patologiczne krasomówstwo

Pozamiatane

Grabarz Pisza.

Piszanin

smutne i żałosne widowisko, burmistrzu Szymborski odejdź już, mieszkańcy Pisza dość już doznali wstydu i upokorzeń z twojego powodu. Ten młody człowiek mówił o kulturze, o ofercie turystycznej, rozwoju, pytał się co miasto ma do zaproponowania gościom z Polski. Co usłyszał, komunały i demagogię, którą Szymborski od tylu lat ogłupia wszystkich. Na scenie siedziało dwóch burmistrzów, którzy łącznie rządzą dwadzieścia lat albo więcej. Mają czelność mówić, że w gminie nie było stadionu, domu kultury, sali widowiskowej, dróg. To coście robili przez ten czas. Za co braliście pieniądze. Młody człowiek dał przykłady innych miast gdzie drogi, sale widowiskowe, kina, domy kultury, stadiony zostały już dawno zrobione, a oferta kulturalna i turystyczna tych miast była cały czas obecna. Rozwój miasta to jest rozwój wszystkich dziedzin życia publicznego, a kultury przede wszystkim. Władza w Piszu nie wie co to jest kultura i społeczeństwo kulturalne. Wystarczy spojrzeć na skalę dewastacji Pisza i reportaże telewizyjne o patologii w Pisz. Burmistrzu Szymborski odejdź z tego stołka i nie upokarzaj mieszkańców.

ą ę

"...a kultury przede wszystkim."

Wskaż zapis w ustawie, który mówi o tym, że kultura jest najważniejszym zadaniem samorządu.

Piszanin

masz braki w czytaniu ze zrozumieniem. Poczytaj sobie ustawę o samorządzie, art.9, ust.2. Tam jest napisane jakie burmistrz ma obowiązki w tym temacie.

ą ę

Zapoznałem się z całą ustawą o samorządzie i nie ma tam ani słowa o nadrzędnej roli kultury, ani nie ma tam żadnego ustępu według którego obejmowały by te kwestie kompetencje burmistrza. Po prostu za dużo fantazjujesz żałośny rabulisto.

do tego samogłoski

twoja wnikliwość prawna i analityczny umysł jest porażający. doczytałeś się jakie ciążą obowiązki burmistrza wobec kultury? mówi o tym wskazany przepis. Jak wykonuje te obowiązki Szymborski wszyscy usłyszeliśmy z jego ust na spotkaniu. Nie robi nic i nie ma zamiaru robić cokolwiek bo on tak uważa. Analityku z bożej łaski przepisów ,ustawa o samorządzie nie rozgranicza ważności zadań publicznych, środki na kulturę są tak samo ważne, jak na chodnik czy to bzdurne przejście dla pieszych. Tak ci się podoba wszystko, podsuń pomysł Szymborskiemu"; dom kultury rozwalony, nie ma amfiteatru, po co pracownicy . Zbuduje trochę więcej chodników i parkingów.

ą ę

Przytocz ten ustęp, bo widocznie czytałeś jakąś mongolską wersję ustawy. Niech też inni mają okazję się z ciebie pośmiać.

A jeżeli burmistrz działa niezgodnie z prawem, to dlaczego nie zgłosisz tego do prokuratury?

Zrób sondę wśród mieszkańców, a zaręczam ci, że każdy będzie wyżej sobie cenił chodniki i parkingi, które na co dzień użytkuje, aniżeli te paśniki dla cwaniaków, z których nikt nie korzysta.

I najważniejsze: czy oderwali cię od koryta, że tak stękasz?

Becia

Czy nasze miasto będzie w końcu wolne od korków? Godziny szczytu to masakra , dojazd do szkoły 1 km trwa około 2 5 minut . Burmistrz odpowiedzialny za taką sytuację powinien zwracać za zużyte paliwo. Kiedy to się skończy!!!

W.

1 km pieszo = 10 minut. Taniej i zdrowiej

Kolo

Dziecko, co Ty wiesz o korkach. Chyba nie widziałaś nigdy prawdziwego korka. Poza tym kto jeździ do szkoły 1 km samochodem. Takie rzeczy to tylko w takich dziurach jak Pisz można robić. Niektórzy to jakby mogli to by blachosmrodem wjechali do pokoju żeby nie trzeba było 30 m iść. Masakra jakaś. Polecam rower lub z buta. Taniej i zdrowiej, dla figury też lepiej.

Jan

Becia,dziecko nie podejrzewam,ze jestes mutantem poszczypawkowym,ale kto w czasa ch ocieplenia i zmiany klimatu,do szkoly bedzie jezdzil samochodem.Popatrz jak wybuduja wariant pierwsza przez dzialki to bedziesz mogla jesli mieszkasz na wschodzie pieszo na deskorolce czy rowerem spokojnie dojechac pod snopki,gdzie otworza sie nowe tereny inwestycyjne i vice versa.Krotko,prosto i ekologicznie bo nikt do Snopek ani na wschod nie bedzie sie pchal przez Szast i Pogobie.

Grzegorz

Burmistrz nie tylko powinien zwracac za paliwoale dla Beci nalezy sie jeszcze 10% rabat za stanie w korku.A najlepiej Jakby burmistrz stanal na rondzie Kaczynskiego i kierowal ruchem,oby szczera Becia sie nie stresowala.Ale najlepiej byloby chyba jakby burmistrz wybudowak Beci 15-kilometrowa obwodnice.

Piszanin

Czy na ulicy warszawskiej 40 czy ma powstać galeria handlowa jak brama mazur w Ełku

Kolo

Nie ale powstanie elektrownia jądrową z co najmniej 4 reaktorami. Pisz będzie potęga energetyczna niczym Bełchatów.

Piszanin

Dlaczego na warszawskiej 40 nie powstanie galeria handlowa

szymon

I jeszcze market po caffefour w piszu

Adam B

Kiedy podrożeją śmieci? Przed czy po wyborach?

Bob

Wtedy gdy stanieje wodka

Pisz

Kiedy miasto weźmie się za basen i plażę miejską.Na basenie pełno nie działającego sprzętu farba sypie się z sufitu a na plaży deski są wymieniane zamiast na te same ładne deski to dają jakieś łaty ogólnie powinno się odmalować cały pomost bo zaraz będzie cały do wymiany

szymon

Masz rację trzeba pomalować pomost na plaży w piszu

szymon

Czy powstanie galeria handlowa przy Kaufland

Albert

Który idiota wydaje pozwolenie na budowę bloków mieszkalnych na nabrzeżu Pisy

Mazur

Dokładnie taki sam jak w Warszawie buduje się całe osiedla na kilkanaście tysięcy mieszkańców nas sama Wisła, w Krynicy Morskiej apartamenty nad samym morzem czy w Zakopanem z widokiem na Giewont. A poważnie, mieszkania w takich lokalizacjach to najbardziej atrakcyjne lokale. Chodzi tylko o to żeby budować takich lokalizacjach budynki w formule apartamentów a nie typu betoniak jak rodem z prl

Sylwia

Co w związku z podłączeniem do ciepłowni dwóch kamienic z centrum miasta Daszyńskiego numer 8 i 9 ?Czy mieszkańcy są pozostawieni z tym problemem sami sobie? Czy gmina nie widzi problemu który ciągnie się od wielu lat?

janusz

Kiedy zniknie dworzec straszydło i co powstanie na jego miejscu.

Mazur

Nic nie powstanie. Była szansa na nowy dworzec ale nie starczyło determinacji żeby o to powalczyć. Tym samym Pisz będzie jedynym miastem powiatowym na linii 519 i jednym z niewielu w regionie gdzie nie będzie dworca. Ocenę tej sytuacji pozostawiam każdemu do samodzielnej analizy i wyciągnięcie wniosków.

Piszanin

Powstanie nowy dworzec PKP wysłam na rzecz bumisrza

Janusz Gazda

Kiedy pracownicy McDonalda w Piszu nauczą się wydawać prawidłowo zamówienia?

Piszanin

Kiedy będzie zrobiona ulica Zielna i Łąkowa ?

Pisz

Kiedy będzie przejazd ul.Mazurską

Dodaj Komentarz

5000
Piski Portal Internetowy Piszanin | Wydawca - MASURIA® Krzysztof Szyszkowski | Kopiowanie zawartości bez zgody wydawcy jest zabronione
Polityka Prywatności | Kontakt