Data dodania: 05.08.2022  |  wyświetlenia: 2317
Za działania na rzecz potrzebujących
Dzielnicowy Adam Trzonkowski uhonorowany statuetką „Servire Auso”
Akcja "Nakręć się na pomaganie" przynosi wiele dobra, jej inicjator otrzymał podziekowania podczas Wojewódzkich Obchodów Święta Policji, które odbyły się w tym roku w Orzyszu.
Statuetka „Servire Auso” to wyróżnienie przyznawane od 2021 roku dla policjantów z garnizonu warmińsko – mazurskiego, którzy w związku z wykonywaniem obowiązków służbowych ryzykują własnym życiem, bąd zdrowiem ratując innych albo swoim wyjątkowym zaangażowaniem przyczynili się do wymiernej poprawy sytuacji osób znajdujących się w trudnej sytuacji życiowej. Do wyjątkowości zasługi i postaw zasługujących na szczególne uznanie zarówno ze strony przełożonych, jak i społeczeństwa nawiązuje nazwa statuetki odlanej z brązu. Jej autorem jest Izydor Borys, uznany artysta i wykładowca akademicki pochodzący z Olsztyna.


W tym roku kapituła złożona z ks. abp. dr Józefa Górzyńskiego, Komendanta Wojewódzkiego Policji w Olszynie, nadinsp. Tomasza Klimka i Przewodniczącego Warmińsko- Mazurskiego Zarządu Wojewódzkiego NSZZ Policjantów w Olsztynie, podinsp. Sławomira Koniuszego zdecydowała, że wyróżniony zostanie st. asp. Adam Trzonkowski. Policjant ten od wielu już lat zaangażowany jest w działalność charytatywną na rzecz chorych dzieci. Od 2017 roku organizuje zbiórki nakrętek w ramach akcji „Nakręć się na pomaganie”. W trakcie sześciu edycji nazbierał już ponad 50 ton plastikowych korków. Dochód z ich sprzedaży przekazuje na leczenie i rehabilitację chorych dzieci.

Źródło: KPP Pisz
Udostępnij artykuł na Facebooku  
Piski Portal Internetowy Piszanin | Wydawca - MASURIA® Krzysztof Szyszkowski | Kopiowanie zawartości bez zgody wydawcy jest zabronione
Polityka Prywatności | Kontakt