Data dodania: 21.07.2022  |  wyświetlenia: 7958
Spotkanie w sprawie obwodnicy Pisza
Mieszkańcy poprą jedynie wariant 2c, który jest jedyną obwodnicą
W Urzędzie Miejskim w Piszu odbyło się spotkanie z mieszkańcami w sprawie planowanych wariantów obwodnicy Pisza. Na spotkanie przyjechali przedstawiciele firmy Trakt, którzy na zlecenie Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad wykonują projekt przebiegu obwodnicy.
Na początku spotkania przedstawiciele Traktu dokonali prezentacji dotychczasowych prac nad wariantami oraz przedstawili raport ze spotkania online, które odbyło się w marcu tego roku. I w zasadzie mogłoby to oznaczać koniec spotkania, bowiem wynik analizy marcowego spotkania oraz przeprowadzonej ankiety wskazywały jasno i przejrzyście, że mieszkańcy są za wariantem 2c, który w zasadzie jest jedyną prawdziwą obwodnicą naszego miasta.


Oto wyniki tej ankiety:

Źródło: Trakt.eu

Podczas zadawania pytań na spotkaniu zapanował chaos. Większość pytań była rzucana bez poszanowania kolejki, z podniesionym głosem, często bez zrozumienia tematu czy charakteru spotkania. Ludzie głównie wyrażali nieufność wobec planów GDDKiA wobec naszego miasta.

Przedstawicielki facebookowej grupy Obwodnica Pisza skupiły się głównie na zagrożeniu wariantem 1 oraz poddawały wątpliwości plany rozładowania ruchu tranzytowego poprzez rozbudowę drogi S61. Według nich tiry jadące do Giżycka i tak będą wybierały drogę przez Pisz. Organizatorki protestów STOP PSEUDOOBWODNICY wyrażali nieufność wobec GDDKiA z powodu zmiany programu 100 Obwodnic z pierwotnie planowanej 15 kilometrowej na 3,6 kilometrową.


Ta nieufność wobec wyboru wariantów była w pewnym stopniu uzasadniona. W pewnym momencie spotkania przedstawiciel projektantów powiedział, że wariant 2c, choć najkorzystniejszy dla mieszkańców, jest najmniej opłacalny - w najmniejszym stopniu poprawi przepustowość ruchu oraz jest najdroższy, bo najdłuższy.
    
Burmistrz Szymborski również zabrał głos w dyskusji. Powiedział przedstawicielom GDDKiA oraz Traktu, że mieszkańcy akceptują jedynie wariant 2c i żaden inny w zasadzie nie powinien podlegać dyskusji. Burmistrz zapewnił również, że w przypadku wyboru innego wariantu niż 2c, będzie stwarzał problemy w uzyskaniu decyzji środowiskowej.
Udostępnij artykuł na Facebooku  
Piski Portal Internetowy Piszanin | Wydawca - MASURIA® Krzysztof Szyszkowski | Kopiowanie zawartości bez zgody wydawcy jest zabronione
Polityka Prywatności | Kontakt