Data dodania: 21.06.2022  |  wyświetlenia: 1682
Ślubowanie policjantów
W obiekcie Oddziału Prewencji Policji w Olsztynie odbyło się uroczyste ślubowanie 24 funkcjonariuszy, którzy rozpoczną szkolenie w Szkole Policji w Słupsku, następnie zasilą komisariatt Warmii i Mazur.
Ślubowanie to pierwszy tak podniosły moment w służbie policjanta. W obiekcie Oddziału Prewencji Policji w Olsztynie odbyła się kolejna taka uroczystość. Szef nowo przyjętych policjantów nadinsp. Tomasz Klimek Komendant Wojewódzki Policji w Olsztynie osobiście zadbał o to, by miała ona podniosły charakter i odczytał słowa roty ślubowania, które powtórzyło za nim 24 funkcjonariuszy.Grono warmińsko-mazurskich policjantów powiększyło się o kolejną grupę funkcjonariuszy. W obiekcie Oddziału Prewencji Policji w Olsztynie w poniedziałek (20.06.2022) odbyło się ślubowanie 24 nowo przyjętych funkcjonariuszy (4 policjantek i 20 policjantów), którzy jeszcze w tym tygodniu stawią się w Szkole Policji w Słupsku, by rozpocząć półroczne szkolenie.

Po jego zakończeniu wrócą do garnizonu warmińsko-mazurskiego do jednostek, w których rozpoczną służbę Narodowi. Nowi policjanci zasilą szeregi Oddziału Prewencji Policji w Olsztynie, Komendy Miejskiej w Elblągu oraz komend powiatowych w Bartoszycach, Braniewie, Ełku, Giżycku, Gołdapi, Kętrzynie, Olecku, Piszu, Szczytnie i Węgorzewie.

Niestety z różnych względów ślubowanie odbyło się tym razem w kameralnym gronie, jednak szef warmińsko-mazurskich policjantów nadinsp. Tomasz Klimek Komendant Wojewódzki Policji w Olsztynie zadbał o to, by była to podniosła chwila i osobiście odczytał słowa roty ślubowania, które powtórzyli za nim ślubujący policjanci.

Źródło: KPP Pisz

Udostępnij artykuł na Facebooku  
Opinie i komentarze
coś się wie na ten temat

Nie jedna wróciła i wróci z tego szkolenia gdzie ni okresu ni adresu .

Tam co się dzieje na tych szkółkach to istny burdel . Choć w komendach jest nie lepiej tworzą się nieformalne związki i jazda na całego.

Dodaj Komentarz

5000
Piski Portal Internetowy Piszanin | Wydawca - MASURIA® Krzysztof Szyszkowski | Kopiowanie zawartości bez zgody wydawcy jest zabronione
Polityka Prywatności | Kontakt