Data dodania: 11.05.2022  |  wyświetlenia: 2120
Szczelność kanalizacji do kontroli
Piskie wodociągi rozpoczęły akcję zadymiania sieci kanalizacji sanitarnej
Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji Sp. z o. o. w Piszu informuje, że rozpoczęło akcję zadymiania sieci kanalizacji sanitarnej. W pierwszej kolejności na ul. PCK w Piszu.
Właściciele domów jednorodzinnych odprowadzają wodę z rynny bezpośrednio do kanalizacji sanitarnej, którą powinny płynąć tylko ścieki komunalne, a więc z toalet, łazienek, zlewów kuchennych czy pralek. Sposobem na wykrycie takich nielegalnych podłączeń jest zadymianie przewodów kanalizacyjnych i obserwowanie, czy z rynny lub kratki odwodnieniowej obok domu nie wydobywa się dym. To nie jedyny powód przeprowadzenia akcji.

Działanie to ma na celu sprawdzenie szczelności sieci kanalizacji sanitarnej, likwidację nielegalnych przyłączy a także ujawnienie nielegalnego podłączenia wód opadowych i drenażowych do kanalizacji- - informuje PWiK. - Metoda ta polega na wtłoczeniu dymu do ulicznej studzienki kanalizacyjnej. Dym znajduje ujście w rynnach lub innych miejscach, jeżeli są one podłączone do przewodów sanitarnych.

Zadymianie odbywa się za pomocą dymotwórczego urządzenia przystosowanego do wprowadzania dymu do studzienek rewizyjnych. Wytwornica dymu produkuje białą mgłę z roztworu płynu z odpowiednimi atestami do stosowania w pomieszczeniach zamkniętych. Wytwarzany dym jest bezwonny i nieszkodliwy dla ludzi i zwierząt.

Na ulicy PCK nie stwierdzono przypadków nielegalnych podłączeń. Akcja zadymiania sieci kanalizacji sanitarnej będzie kontynuowana w przyszłym tygodniu na ulicy Słonecznej.
Udostępnij artykuł na Facebooku  
Opinie i komentarze
Szambojurek

serdeczne dzięki za zapowiedź niezapowiedzianej kontroly ...

Grażyna

Jak mają syfony zrobione to zadymianie nie jest skuteczne

Krzysiek

Sprawdzić w pierwszej kolejności szeregowce na ul.Zatorowej.

Xxx

Na Kajki i Mazurskiej większość ma przyłącza... wystarczy sprawdzić odpowiednie mapy ;-)

RR

Akcja która ma niby wyeliminować kombinatorów i oszustów, a info w mediach. Śmiechu warte.

Ździsław Podglondacz

Lepiej policzyć ile beczek z szambem wjeżdża na zlewnię do PWIKu, a ile "stoi w papierach".

Włodek

A dlaczego taki krótki okres uprzedzenia o kontroli? Że w przyszłym tygodniu ul. Słoneczna? Przecież oni nie zdążą wszystkiego do ładu doprowadzić!

wiem

Leniec niech zrobi ulicę Mazurską i Kajki.

poli

sprawdzic ul.pionierow ze studzienek deszczowych zima bucha smierdzaca para

Kazik

Cfaniaki… koniec tego oby kary wlepiali złodziejom

Baal

Trzeba było zacząć od ul. Słonecznej

Grażynka

Wyłapią cwaniaków.

Dodaj Komentarz

5000
Piski Portal Internetowy Piszanin | Wydawca - MASURIA® Krzysztof Szyszkowski | Kopiowanie zawartości bez zgody wydawcy jest zabronione
Polityka Prywatności | Kontakt