Data dodania: 26.11.2021  |  wyświetlenia: 1188
Słubicka i Jagodna zostaną połączone
Ponad 800 tys. kosztować będzie inwestycja drogowa mająca na celu lepszą komunikacje na osiedlu Jagodne.
Brak ciągu komunikacyjnego łączącego ul. Słubicką w Piszu z ul. Jagodną utrudnia komunikację w pobliżu coraz bardziej rozbudowującego się osiedla mieszkaniowego. Sytuacja ta ulegnie zmianie, bowiem Gmina Pisz pozyskała około 60% (tj. ponad 486 tys. zł) dofinansowania z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg na budowę drogi, która połączy wspomniane ulice.
Inwestycja, która według szacunkowych kosztów powinna wynieść ponad 860 tys. zł, zakłada m.in. wykonanie nowej nawierzchni jezdni, budowę chodnika z kostki brukowej, zjazdów do posesji, poboczy, oznakowania poziomego oraz budowę oświetlenia ulicznego. - informuje UM Pisz.
W ten sposób, bez przeszkód, będzie można dojechać od wybudowanej w minionych latach ul. Słubickiej, do przebudowanej w tym roku, ul. Jagodnej. Nowy odcinek, o długości około 300 m, umożliwi ominięcie ronda (u zbiegu ul. Warszawskiej i Czerniewskiego) lub pozwoli na zorganizowanie objazdu (w momencie zdarzenia drogowego).

Źródło: UM Pisz
Udostępnij artykuł na Facebooku  
Opinie i komentarze
Pisz

Dobrze, że robią, remontują Piskiej ulice. Wiadomo, że nie da się wszystkiego w jeden rok zrobić. Jest to mała, ale pozytywna zmiana :o)

Widzący.

Adrzejku dokończ najpierw ulice Jagodna do końca , jest zrobiona dopiero za znakiem miasta. Część położona w mieście ciemna,chodniki krzywe,asfalt bieda.... Wstyd....

Ja

A ulica słoneczna nie może się doczekać remontu

Smutna mama.

Bez komentarza.

Jagodzianin

Chciałbym zauważyć, że droga na zdjęciu w artykule to ok 200m ślepej ulicy Jagodnej zakończonej rzeczką, a w przetargu nic o moście lub innej przeprawie nie widać... Chyba że po obu stronach skocznie zamontują ;)

Piszanin

Jest kesz jest droga kolej na ul reja

Zenek z klanu

Niektórzy czekają na drogi kilkadziesiąt lat a tu patrz 3 lata domki i jakiś deweloper i jest droga. Ktoś tu szasta szmalem mając w du... Innych

KM

Zenek z klanu przeczytaj ze zrozumieniem -do ul.Jagodnej .na tym odcinku nie ma rozbudowującego się osiedla mieszkaniowego ,więc zjazdów do posesji raczej nie będzie.

Dodaj Komentarz

5000
Piski Portal Internetowy Piszanin | Wydawca - MASURIA® Krzysztof Szyszkowski | Kopiowanie zawartości bez zgody wydawcy jest zabronione
Polityka Prywatności | Kontakt