Data dodania: 24.11.2021  |  wyświetlenia: 4040
Andrzej Szymborski otrzyma ponad 20 tys zł miesiecznie
Radni uchwalili podwyżki wynagrodzeń. Wzrosną diety oraz pensja burmistrza
Radni miejscy na ostatniej sesji RM, 24 listopada uchwalili podwyżkę wynagrodzenia dla burmistrza. Andrzej Szymborski będzie zarabiał 20 tys. zł. Wzrosną też diety piskich samorządowców. Uchwała jest podejmowana w listopadzie, ale korekta wynagrodzeń będzie przeprowadzona od sierpnia.
Zmianę wynagrodzenia umożliwiła ustawa przyjęta we wrześniu przez Sejm oraz nowe rozporządzenie Rady Ministrów z października w sprawie wynagradzania pracowników samorządowych. Radni nie otrzymują pensji, ale zryczałtowaną miesięczną dietę, ustaloną proporcjonalnie do ich zaangażowania w prace Rady Miasta i jej komisji stałych oraz do sprawowanej funkcji.

Na dzień dzisiejszy maksymalna wysokość diet radnych nie mogła przekroczyć półtorakrotności kwoty bazowej określonej w ustawie budżetowej dla osób zajmujących kierownicze stanowiska państwowe. Kwota ta wynosiła 1789,42 zł, a jej półtorakrotność 2684,13 zł.

1 listopada zmieniły się przepisy, w myśl których podwyższeniu ulegają dotychczasowe stawki wynagrodzeniaJak zmieniają się diety radnych?

Radny bez funkcji
przed podwyżką 725 zł, po podwyżce 1160 zł

Przewodniczący komisji stałej
przed podwyżką 1128 zł, po podwyżce 1804 zł

Zastępca przewodniczącego komisji stałej
przed podwyżką 913 zł, po podwyżce 1461 zł

Przewodniczący Rady Miejskiej
przed podwyżką 2013,10 zł, po podwyżce 3220 zł

Wiceprzewodniczący Rady Miejskiej
przed podwyżką 1262 zł, po podwyżce 2019 zł

Radni przyjęli uchwałę dotyczącą podwyżek bez dyskusji. Za podwyżką opowiedziało się 11 radnych, 7 wstrzymało się od głosu, głosów przeciwnych uchwale nie było.


Dyskusję wywołał natomiast projekt uchwały w sprawie podwyższenia wysokości wynagrodzenia dla Burmistrza Pisza. Głos w sprawie zabrał radny Rafał Grusznis:
10.620 zł - tyle zarabia obecnie Burmistrz Pisza. Nowe przepisy pozwalają Radzie Miejskiej zwiększyć wynagrodzenie burmistrza w przedziale od 16.100 zł do 20.130 zł. (...) Przewodniczący Rady Miejskiej przedstawia projekt uchwały, która wynagrodzenie Burmistrza Pisza maksymalnie, czyli o 100% w stosunku do obecnego wynagrodzenia. Naszym zdaniem jest to nieetyczne, nieuczciwe, niegospodarne i sprzeczne z punktu widzenia zarządzania.
Pan Przewodniczący nie podał żadnego merytorycznego wytłumaczenia da tak ogromnej podwyżki i przywołał jedynie przepisy prawa, które nie określają jednak sztywno tego wynagrodzenia, a dają radom miejskim pewne pole manewru.(...) Trzeba mieć jakieś zahamowanie, zdrowy osąd.
Wywołany przez radnego Grusznisa Przewodniczący Rady Miejskiej w Piszu Edmund Lipnicki wyjaśnił dlaczego Burmistrz Pisza powinien zarabiać maksymalną kwotę przewidzianą w ustawie:
Nie widziałem powodu, aby nasz burmistrz był odstępstwem (w stosunku do prezydentów ościennych miast - przypis red.), bo podjął na siebie ogromny ciężar - wyciągnął naszą gminę z zadłużenia, co wiązało się z licznymi atakami na jego osobę. 
Radny Grusznis zaproponował zmiany w proponowanej uchwale, zgodnie z którą wzrost minimalnej kwoty, jaką otrzyma burmistrz wyniósłby 16 tys zł, czyli o 60% w stosunku do obecnego wynagrodzenia.


Propozycja minimalnego podniesienia pensji włodarza Pisza (niemałej zresztą, bo z 10620 zł do 16104 zł miesięcznie) została odrzucona większością głosów radnych, co skutkowało kolejnym głosowaniem. Tym razem wzrost wynagrodzenia o prawie 100%


I to projekt tej uchwały radni uznali za lepszy. Miesięczna pensja Burmistrza Pisza wyniesie zatem 20 130 zł.


Przegłosowane uchwały zwiększą finansowe obciążenie miesięczne gminy o 43 tysiące złotych miesięcznie.

Tymczasem w sąsiedniej gminie:

W dniu 23 listopada 2021r podczas sesji rady w Białej Piskiej na wniosek Burmistrz Beaty Sokołowskiej radni podjęli uchwałę o ustaleniu wynagrodzenia Burmistrza Białej Piskiej na najniższym z możliwych poziomów, jakie przewidują nowe przepisy.

W uzasadnieniu Beata Sokołowska wskazała, że wzrost wynagrodzenia byłby dodatkowym obciążeniem dla gminy. Chcąc ratować budżet Białej Piskiej wniosła o uchwalenie minimalnej kwoty wynagrodzenia dla siebie przewidzianą w przepisach.
Udostępnij artykuł na Facebooku  
Opinie i komentarze
Janek

Drodzy Piszanie przyjmijcie wreszcie To Do Wiadomości,że nikt z radnych nie głosował PRZECIWKO PODWYŻKOM DIET dla radnych a reszta dyskusji towarzystwa na sesji to jedynie ściema bo liczy się tylko własne korytko korytko

wiekowy dziadek

Może jakiś zwolennik Szymborskiego by wyraźnie napisał ile z własnych pieniędzy Burmistrz przeznaczył na spłacenie zadłużenia .

Zdrowy rozsądek

Tyle - ile nie mógł przeznaczyć na drogi i inne inwestycje w gminie - spłacając oczywiście harce Alickiego i popleczników. Problem w tym, że niektórzy z nich (może nawet większość) są cały czas obecni w życiu publicznym...

Kuba

Kuba

Zdrowy Rozsądek

😃 oni nie zapomnieli o świetnej robocie jaką odwalił Szymborski za alikkka , oni dobrze wiedzą, że naprawił wszystko co tamten spiepszył ale im, tym szczekającym Januszom, Beajankom, Dżesikom z pisó biega tylko o to by Szymborskiemu odebrać WŁADZĘ W PISZU I PISÓ RZĄDZIŁ . Niedoczekanie ich czas już się kończy , statek pisó TONIE, za niedługo premier do ODSTRZAŁU.

Zdrowy rozsądek

Wszyscy plujący na Szymbora chyba zapomnieli, że przez 2 kadencje odkładał i spłacał za długi ALICKIEGO. Wtedy to było rozpasanie.......komendant straży przynosił wypłaty od interwencyjnych do Alika, którzy to zarabiali po 10.000,00 zł za byle cieciowanie i grabienie liści. Jakoś wtedy was nie słyszałem. Nie chodzi o to że Szymborski jest złoty tylko o to że belki w swych oczach nie widzicie...

To ciekawe że za wszystko obwiniany jest Szymborski a nie ALICKI który śmieje się z nas wszystkich na emeryturze i po spółkach gminnych i powiatowych - zapewne około 20 tysięcy również zgarnia. Ale to nie problem prawda ??? Tak jak w Warszawie - wina Tuska. Drożyzna ? - to inflacja jest winna. Winni są wszyscy obok tylko nie pis - bo przecież to nie pis wprowadza Nowy Wał, to nie pis sprzedaje surowce za granicę (drogi węgiel, nawozy, drewno) to nie pis jest winny tylko tajemnicza inflacja. Jak pokazują przypadki - naprawdę warto wrócić do tych którzy to obecnie sprzeniewierzają pieniądze (CPK, auta elektryczne, Przekop Mierzei) i do tych którzy kiedyś bawili się i zadłużali ok 60 mln gminę Pisz - ALICKI

Kuba

nie, nie oni nie mają pretensji do alikkka, bo to ich koleżka i lody z nim kręcili, jedli konfitury, oni nie mają do alikkkka pretensji, ze na przedemerytalnym brał oprócz emerytury 4500 zł na etacie w powiatowym żeglarstwie i jako radny powiatu 2500 zeta za nieróbstwo, za to że w pingla na bazie gra i nic nie robi, im nie przeszkadza, że Szymborski kilka kat robił 14 godzin na dobę za obniżoną pensję o 20 % przez , wstyd, wstyd pieniacze pisovscy, walnijcie tym pustym łbem o ścianę, odprawcie pokutę i obiecujcie poprawę prostackie dzbanki.

Kuba

Wszyscy radni z PISÓ, JAKBY BYLI HONOROWI I PRZECIWNI JAKIMKOLWIEK PODWYŻKOM SOBIE DIETY ...... ZREZYGNOWALI BY Z DIETY. ODDALI BY NA JAKIŚ CEL. ZRZEKNIJCIE DIETY RADNI Z PISÓ! A WTEDY UWIERZĘ, ŻE NIE CHCIELIŚCIE PODWYŻKI .... OBŁUDNICY!

Mietek

DUDA .Zuzga i reszta bandy ostatni taz przy korycie !!!!!!!!!!!

Lidia

Hanba.jak można byc tak nieodpowiedzialnym,to do pana wróci jak bumerang.wstyd...

Li

XYZ

Dziękuje Piszaninowi że śledził ten temat i opublikował na jego temat dane.

Gdyby nie Redakcja - kto by o tym w Piszu napisał ?? Skąd byśmy o tym wiedzieli ??

Z Biuletynu Gminnego ?? Hahaha.....

4 tyś różnicy miesięcznie - ot tak. Pomyśl człowieku szary ile na to musisz pracować i się zarzynać.

Prawie 50 tyś rocznie za gruszki na wierzbie to sztuka sama w sobie.

Ile z tych całych przepisów dostali zwykli pracownicy gminy ? Jak burmistrz wypada w ich oczach ?

To łapówka od rządu za cementowanie i centralizacje układu, ale nie oznacza to że od razu tak oficjalnie "należymisię" największa pajda. Dają to biorę ?

Za efekty - owszem, z przyklaskiem. Ale każdy z nas widzi jak inne okoliczne miasta poszły do przodu - i już za moment nawet Orzysz nas przegoni.

Nasze miasto systematycznie traci i trwoni potencjał. Jest w nim energia starego kapcia, i gdyby nie oddolne inicjatywy zwykłych ludzi z pasjami to byśmy w nim skiśli jak te dziady.

Bezkulturowe miasto bez gospodarza któremu brakuje wizji i dialogu.

Smutny ten Pisz, taki dystopijny.

zawiedziona nadzieja

Kłamcy starego układu, gdzie są obiecane:

- modernizacja stadionu + zadaszenia !!!

- modernizacja rynku !!!

- pseudo dom kultury !!! - XXI wiek a tam przez rok powstała fasada z jednym dzwigiem i 3 ukraincami

- dworzec PKP za 1 zł przepada i RUINA straszy - "brama piekła" a nie Mazur !!!

-dworzec PKS - kiedyś tętniło tam życie, dziś.....

- sortownia to jakaś fasada - tam się nic nie dzieje - PRZYKRYWKA dla ciemnych interesów na odpadach których nikt się przecież nie doliczy !!!

- stary most kolejowy miał być wyeksponowany - zarasta chwastami !!!

- brak toalet publicznych w centrum niby turystycznego miasta !!!

- gdzie nowi inwestorzy, obiecane inkubatory,srutututu.... ?

- dworzec Pisz Wschód i wejście na peron od dupy strony !!!

- wydanie zgody na MC Donald - mieskzańcy wiedzą że będą zrzucane w związku z tym do Pisy ścieki szczególnie toksyczne ? Dlaczego wniosek był wyłożony do wglądu w Giżycku a nie w Piszu ??

- patologie w szpitalu, patologie w PCPR Pisz

- stanowiska po układach

Dodatkowo proszę wyjaśnić mieszkańcom jak to się stało że w tamtym roku dokonano w UM włamania do działu pionu ochrony i archiwum - jakich dowodów się pozbywaliście i czy związanych z Radysami ?

Ja mam dosyć. Już się nasłuchałem farmazonów dla gawiedzi. Rozliczę przy najbliższych wyborach.

-

jaśko

Nabrzeże Pisy jak runeło tak obwiązali taśmą i już tak pół roku podmywa. Idealne miejsce do cumowania.

No przecież nie pozwie się wykoanwcy bo wyjdą na wierzch poprzednie wałki.

Kurp

Inkubatory to są w szpitalu. Więc obietnica spełniona. Inkubatory to inkubator. A co do tych ścieków szczególnie toksycznych to ciekawe co tam w nich ma być że są takie toksyczne. Zaciekawiło mnie to. No skoro ścieki toksyczne to...

Kuba

a to wszystko wina Tuska , amen

IRENKA

CZY radni w ogóle coś robią?. Przytakują władzy i tyle.

Xxx

Widze ze jak sie dosadny komentarz napisze to jest on usuwany

Stary Kurp z Mazur

A co tam plujeta. Startujta, wygrywajta i zarabiajta. Inflacja to nie plujta tylko płaćta i cicho siedźta.

Kuba

..... gdyby pisiurki sprzeciwiły się możliwe że ten numer by nie przeszedł ale forsa im nie śmierdzi, od wczorajszego dnia dziadkom zabroniłem głosować na pisó

Piszanka

Partyjna nie jestem ale wiem jedno że to nie PIS podniósł im diety a oni sami sobie, poniekąd zrobili to ci którzy wybrali i popierają tych darmozjadów. Gdyby zrobił to PIS, to burmistrz każdego miasta zarabiałby tyle samo, ale tak nie jest.

Kuba

......... mylisz się ciemna istoto, ZARZĄDZENIE DUDY ....... celem przewodnim DUDOWA ....... ZARABIA NA EMERYTURĘ dzięki ustawowym zarządzeniu męża, 😀 bo by jej nie miała

Wojtek-

Ty Kuba jesteś tym baranem co na Facebooku podpisuje się Kuba H.j. Nic nie uratuje twojego idola wizjonera. jest na równi pochyłej i jest tylko pytanie ilu radnych z nim popłynie w wyborach.

B-52

Nóż w kieszeni się normalnie otwiera

Mieszkaniec

Zapamiętajcie nazwiska tych pazernych mord przy urnie podczas kolejnych wyborów

Wojtek

To kto z radnych głosował przeciwko?

Jurek

Ja bylem przeciw a nawet za no chyba ze się wztrzymalem😁😁😁

Kuba

Czego radni z PISÓ NIE ZAGŁOSOWALI,,,,, PRZECIW,,,, sobie wzrostu wynagrodzenia? Czego poparli haniebną ustawę prezydenta, dzięki ktorej podniósł WŁASNY MĄŻ SWOJEJ ŻONIE AŻ 15000 zeta wynagrodzenia i jeszcze czego sam swoim podpisem dokonał haniebnego czynu sam prezydent i podniósł swoje wynagrodzenie o 8 000 zeta, 🤮tak się k ........ zastanawiam

Kuba

Czego radni z PISÓ NIE ZAGŁOSOWALI,,,,, PRZECIW,,,, sobie wzrostu wynagrodzenia? Czego poparli haniebną ustawę prezydenta, dzięki ktorej podniósł WŁASNY MĄŻ SWOJEJ ŻONIE AŻ 15000 zeta wynagrodzenia i jeszcze czego sam swoim podpisem dokonał haniebnego czynu sam prezydent i podniósł swoje wynagrodzenie o 8 000 zeta, 🤮tak się k ........ zastanawiam

robson

Klakierzy burmistrza atakuja wszystko na około bo nie mają argumentów by go bronić stara milicyjna szkoła dezinformacja atak na innych by zakryć smród przy korycie. Teraz tylko pytanie czy w tym mieście starczy rozumu czy znów wygra populizm. Stawiam na.....

francik

Teraz to Szymbor i radni to sobie pozyja a my dalej bedziemy biede klepac.Czas zaczac dzieci przyzwyczajac do suchego chleba i zwyklej wody i miski ryzu.Piszanie czas najwyzszy powiedziec temu rozpasaniu:STOP!

Kuba

racja

Dodaj Komentarz

5000
Piski Portal Internetowy Piszanin | Wydawca - MASURIA® Krzysztof Szyszkowski | Kopiowanie zawartości bez zgody wydawcy jest zabronione
Polityka Prywatności | Kontakt