Data dodania: 22.10.2021  |  wyświetlenia: 1101
Słubicka, Pisańskiego, Wołodyjowskiego z nową siecią wodociągową
Trwają prace związane z budową sieci wodociągowej i sieci kanalizacji sanitarnej oraz deszczowej na terenie pomiędzy ulicami: Słubicką, Pisańskiego i Wołodyjowskiego w Piszu.
Dobiega końca instalacja sieci wodociągowej oraz kanalizacji sanitarnej. Na przyszły rok zaplanowano m.in. budowę przepompowni ścieków (wraz z wykonaniem ogrodzenia w jej obrębie).

Dzięki położeniu ponad 2,4 kilometrowej sieci kanalizacji sanitarnej będzie możliwe odprowadzanie ścieków bytowo-gospodarczych do systemu miejskiej kanalizacji (grawitacyjnej i tłocznej), a następnie do oczyszczalni ścieków. Z kolei sieć kanalizacji deszczowej (długość około 2,2 km) pozwoli zebrać wody opadowe oraz roztopowe z ulic, które następnie trafią do istniejącej sieci deszczowej i cieku wodnego.

Szacowana wartość przedsięwzięcia wynosi ponad 3,6 mln zł. Ponad połowę tej sumy -2 mln zł Gmina Pisz pozyskała z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych.

Źródło: UM Pisz
Udostępnij artykuł na Facebooku  
Opinie i komentarze
Piszanin

Oczyszczalnia ścieków przecieka a dokładnie nieczynny rurociąg idący od oczyszczalni w stronę osiedla wschód.

Zanieczyszczone są wody gruntowe w okolicach ul Jagodna Tęczowa, świadczy o tym bakteria coli znajdująca się w wodach na głębokości 30 m.

Na tą inwestycję brak pieniędzy od 5 lat .

Dlaczego ta sprawa zamiatana jest pod dywan od tylu lat ?

czas zmienić Burmistrza

To afera jeśli tak jest. Ale czy na pewno z oczyszczalni a nie lokalnych szamb?

Piszanin

Sprawdzenie gdzie jest nieszczelność leży po stronie oczyszczalni .

To ich infrastruktura .

Dla mieszkańców problemem jest że woda gruntowa nie nadaje się do spożycia.

Woda była badana w sanepidzie .

Piszanin

Dajcie lepszego kandydata

Jan

A kiedy zostanie zrobiona kanalizacja od Koloni Łupki w stronę Łupek .P Burmistrzu jak coś robić to robić to porządnie , a nie wylać asfalt i nie zrobić sieci kanalizacyjnej wzdłuż nowo powstającego osiedla domków .

czas zmienić Burmistrza

Bo trzeba zrobić fontannę za 500 tysięcy złotych. To co ty się wcinasz z kanalizacją?

czas zmienić Burmistrza

I znów Urząd Miejski chwali się jakby było wykonywane coś naprawdę doniosłego. Proszę więc przyjąć do wiadomości, że wykonujecie swój obowiązek. Wiec się tym nie chwalcie tylko powiadamiajcie w materiałach nadesłanych, ze : " wykonaliśmy swój obowiązek w zakresie ułożenia sieci przy ulicach Wołodyjowskiego i innych".

Czas na zmianę Burmistrza - druga kadencja jest pomyłką.

Dodaj Komentarz

5000
Piski Portal Internetowy Piszanin | Wydawca - MASURIA® Krzysztof Szyszkowski | Kopiowanie zawartości bez zgody wydawcy jest zabronione
Polityka Prywatności | Kontakt