Data dodania: 14.10.2021  |  wyświetlenia: 610
W najbliższą sobotę zbiórka żywności
16 października na terenie Pisza, Ełku, Rucianego-Nidy i Orzysza odbędzie się zbiórka artykułów żywnościowych.
Okazją do zorganizowania tego wydarzenia jest Światowy Dzień Żywności - święto ustanowione w 1979 roku przez Organizację ds. Wyżywienia i Rolnictwa (FAO). Jego celem jest pogłębianie świadomości opinii publicznej na temat globalnych problemów żywnościowych i wzmocnienie poczucia solidarności w walce z głodem i niedożywieniem.

Tego dnia banki żywności w całej Polsce organizują wydarzenia edukacyjne i społeczne. Bank Żywności w Piszu również włącza się w obchody Światowego Dzień Żywności, organizując ze swoimi
wolontariuszami zbiórkę artykułów spożywczych.
Z przyjemnością informujemy, że udział w naszej akcji potwierdziło znacząco więcej sklepów, niż w roku ubiegłym. Sobotnia zbiórka będzie prowadzona w marketach sieci Biedronka, Lidl, Lewiatan, Kaufland i Polomarket w Piszu, Ełku, Orzyszu i Rucianem-Nidzie. - informuje Marcin Kwiatkowski, prezes BŻw Piszu.
Wolontariusze będą dyżurowali w sklepach przez cały dzień. Zebrane jedzenie trafi do najbardziej potrzebujących osób z powiatów ełckiego i piskiego, w tym do organizacji pomocy społecznej, z którymi na co dzień współpracuje Bank Żywności w Piszu.

Tegoroczna zbiórka jest finansowana ze środków Darczyńców. Wsparcia udzielili: hurtownia TAMA, Hotel Nidzki, hurtownia GROT i przedsiębiorstwo Ekopal.

Sklepy, w których będzie przeprowadzana zbiórka:

PISZ
Biedronka, ul. M. Wołodyjowskiego 17A
Biedronka, ul. Olsztyńska 2
Biedronka, ul. Klementowskiego 21
Kaufland, ul. Warszawska 40
Lewiatan, ul. Klementowskiego 9
Lidl, ul. Wojska Polskiego 41

ORZYSZ
Biedronka, ul. Mickiewicza
Lewiatan, ul. Wyzwolenia
PoloMarket, ul. Ełcka 16

RUCIANE-NIDA
Biedronka, ul. Gałczyńskiego 11
PoloMarket, ul. Gałczyńskiego 18a
Udostępnij artykuł na Facebooku  
Opinie i komentarze
Janusz cichywąź

Nieźem.

Dodaj Komentarz

5000
Piski Portal Internetowy Piszanin | Wydawca - MASURIA® Krzysztof Szyszkowski | Kopiowanie zawartości bez zgody wydawcy jest zabronione
Polityka Prywatności | Kontakt