Data dodania: 27.07.2021  |  wyświetlenia: 2080
Wsparcie z Rzadowego Funduszu Rozwoju Dróg
Przy piskiej Mrówce powstanie przejście dla pieszych
Zatwierdzono listy inwestycji samorządowych na drogach powiatowych i gminnych, które uzyskają wsparcie z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg w 2021 r.
W całym kraju dofinansowanie przyznano dla 1714 zadań, w tym 910 na drogach powiatowych oraz 804 na drogach gminnych. Łączna wartość wsparcia dla zatwierdzonych wniosków to 239,5 mln zł, co pozwoli na modernizację blisko 2,6 tysięcy przejść dla pieszych.

Rządowe wsparcie w kwocie 133 tysięcy zł, czyli 80 proc. kosztów całej inwestycji, otrzyma Gmina Pisz na budowę przejścia dla pieszych na skrzyżowaniu ul. Czerniewskiego i ul. Słubickiej w Piszu, czyli przy markecie budowlanym „Mrówka”.  
Warto zaznaczyć, że znacznie więcej inwestycji poprawiających bezpieczeństwo mogłoby zostać zrealizowanych, ale nie wszystkie samorządy złożyły wnioski. Te które zostały złożone do programu przez samorządy z Warmii i Mazur uzyskały dofinansowanie, a i tak pula środków na ten cel nie została wykorzystana. - informuje poseł Jerzy Małecki - Jestem przekonany, że wsparcie przekazane na ponad 1700 zadań na drogach powiatowych i gminnych  w całym kraju przyspieszy realizację inwestycji niezbędnych z punktu widzenia bezpieczeństwa pieszych i kierowców. Zachęcam gorąco samorządy do aplikowania o środki na poprawę bezpieczeństwa na drogach w kolejnych naborach.
W całym województwie warmińsko-mazurskim w ramach tego rozdania dofinansowanych zostało 125 zadań na kwotę ponad 11,7 mln zł, gdzie w puli było ponad 32 mln zł. Mowa tu tylko o przedsięwzięciach mających na celu wyłącznie poprawę bezpieczeństwa ruchu pieszych w obszarze oddziaływania przejść dla pieszych. Wszystkim zadaniom przyznano 80 proc. dofinansowania.

Źródło: Jerzy Małecki, poseł na sejm RP
Udostępnij artykuł na Facebooku  
Opinie i komentarze
Ewa

Może pożal się Boże nasi radni pomyśleli by o sygnalizacji świetlnej na

Skrzyżowaniu olsztyńskiej Orzysz Ruciane a tak całe miasto zakorkowane że lepiej rowerem jeździć nikomu to nie utrudnia życia. Szlak z taką władzą

Kowalska

A co z oświetleniem na sky parku ? Może w końcu "Władze" wezmą się do pracy. To,co się tam dzieje nikogo nie obchodzi. Wstydu nie macie. Może weźmiecie się za wywóz śmieci bo to was nie interesuje. Jeżeli firma, którą wybraliście nie wywiązuje się, znajdźcie inna. Wstydu. W Białej Piskiej płacą 17 zł i śmieci są na bieżąco wywożone. W Piszu niedługo szczury, myszy,karaluchy opanują miasto. Ale pani z UM w Piszu twierdz, że samochody się psują. A co Kowalskiego. To obchodzi. Brać kasę umiecie ? A gdzie odpowiedzialność ?

Waldek

A to chyba z tego powodu ogłosimy święto narodowe

Kamil

Cieszę sie, ze przejście dla pieszych powstanie nieopodal piskiego Carlidera i Top Gum Serwis;)

Tomasz

To już dawno powinno być zrobione !!! Chciałbym przypomnieć że tam przebiega również ścieżka rowerowa to myślę , że namalowane zostaną także oznaczenia dla ścieżki rowerowej !!! Chociaż mnie już w tym Piszu nic nie zdziwi . Może trzeba będzie zsiąść z roweru - rower na plecy i tak przechodzić po pasach !!!

mecenas Igor Stuleya

To jest śmiechu warte.

Kolo

Piniondzow nie ma i nie będzie. Jak mawiał klasyk, niech nie będzie niczego.

Zenek z Pisza.

Inwestycja roku.Namalować pasy.Gratulację.

Kris

Parodia dobrych mamy włodarzy i burmistrza jak wybraliście barany z PiS tak macie i się pie....e

henryk

Wreszcie władze Pisza" rzuciły" się realizować najpilniejsze zadana z zakresu infrastruktury drogowej, jest tyle potrzeb z zakresu skrzyżowań świetlnych, nawet na rondach które blokują cały ruch na odcinku Kolno-Orzysz-Ruciane Nida.Ciekawe ile wniosków miasto złożyło o dofinansowanie infrastruktury drogowej.Kolno pokazało jak się realizuje ruch drogowy.Pisz zawsze był dziurą inwestycyjną niechętną wszelkim nowościom.

kornel

Hmmm...Czego to juz posel nie obiecal:15-kilometrowe obwodnice,podwojne ringi wokol Pisza,estakady,trzeci i czwarty most,2plus1 do kisielnicy a skonczy sie zapewne na elektrycznym przejsciu dla pieszych przy mrowce.

Miaszkanka od 50 lat

A co z remontem ul. Słonecznej?

MIROSŁAW.

Ten program dotyczy tylko przejść dla pieszych to proponuję doświetlić przejścia dla pieszych dodatkowymi lampami ledowymi.Po obu stronach przejśca po jednej lampie ledowej.Jak są środki na ten cel niewykorzystane niech je wykorzysta Pisz panie pośle Małecki.Podejrzewam że przeszkodą będą jednak procedury.

Xxx

Pieniadze wyrzucone w błoto - wystarczyłyby pasy - nie kojarze aby w tym miejscu doszlo do jakiegos wypadku śmiertelnego czy tez potrącenia takze nie jest ono jakos szczegolnie niebezpieczne , tak jak moi przedmowcy mozna te pieniadze przeznaczyc na inny cel

Igor

A może na ul. Kominiarskiej zrobić porzadek? Już nie mówię o drodze asfaltowej, ale wyrównać i utwardzić by się przydało

Kacper

Przejście dla pieszych za 150 tyś. zł? A może też będzie sygnalizacja świetlna - pieszy zbliża się do przejścia i zapala mu się zielone? A może będzie to ruchome przejście (tak jak ruchome schody)? Panie pośle Małecki, na ile setek tysięcy zadłużyliście każdego Polaka? Komu tak naprawdę służycie (bo nie Polsce i Polakom)? Ile za 2-4 lata będzie kosztować chleb, benzyna, mąka, mięso itp? Robicie igrzyska za które zapłacimy my wszyscy. Ten wasz nowy ład wyjdzie wszystkim bokiem.

Jarek

Wow mega odjazd inni buduja km drog Pisz wybuduje przejście dla pieszych to jak by powiedzieć x buduje fabryke my budujemy budke z lodami bez maszyny do lodow gratulacje

Mieszkaniec

A może oświetlić taką ulice jak M. Reja, w okresie od jesieni do wiosny taka ciemnica że tylko czekać aż dojdzie do nieszczęścia.

Zainteresowany poprawą bezpiec

Moze wykonali by sciezke rowerowa z Lupek do pisza od strony Bialej Piskiej. Mysle ze to potrzebne. Droga niebezpieczna, dzieci jeżdżą rowerami i do szkoly i do miasta. Mijajace tiry ze sporą predkoscia to juz plaga. Jakies 600 metry, nie musi byc z kostki, wystarczy szutrowka. Milosciwie nam panujacy i radni moze wzieli by to pod uwagę.

Dodaj Komentarz

5000
Piski Portal Internetowy Piszanin | Wydawca - MASURIA® Krzysztof Szyszkowski | Kopiowanie zawartości bez zgody wydawcy jest zabronione
Polityka Prywatności | Kontakt