Data dodania: 11.06.2021  |  wyświetlenia: 1296
Wzrośnie liczba kamer w Parku Miejskim
Więcej miejsc pod obserwacją. Pisz rozbudowuje monitoring miejski
Na ulicach Pisza pojawia się coraz więcej kamer w ramach miejskiego monitoringu, który sfinansowany został przez Gminę Pisz. Bieżący podgląd na to, co dzieje się na ulicach miasta będą mieli policjanci służby dyżurnej piskiej komendy. Zapis z kamer miejskiego monitoringu będzie też wykorzystywany przez funkcjonariuszy do ustalania sprawców przestępstw i wykroczeń popełnianych na terenie naszego miasta.
Komendant Powiatowy Policji w Piszu, mł. insp Marcin Kubas podpisał porozumienie z Burmistrzem Pisza, Andrzejem Szymborskim w sprawie obsługi Centrum Monitoringu Wizyjnego na terenie Pisza. Związane jest to z uruchomieniem monitoringu miejskiego w naszym mieście. Inwestycja ta sfinansowana została przez Gminę Pisz.

Centrum Monitoringu Wizyjnego zlokalizowane zostało w Urzędzie Miejskim w Piszu. W piskiej komendzie zamontowane zostały niezbędne urządzenia służące do uruchomienia i działania podglądu do Systemu Monitoringu Wizyjnego. W praktyce oznacza to, że policjanci służby dyżurnej mają bieżący podgląd na to, co dzieje się na ulicach naszego miasta. Pozwoli to na szybszą reakcję patroli w sytuacjach łamania prawa.

Kilka kamer monitoringu zlokalizowanych zostało w miejskim parku. Obejmują one także znajdujący się tam plac zabaw. To właśnie w parku dochodziło często do spożywania alkoholu, zakłócania ładu i porządku publicznego oraz niszczenia mienia. Takie sygnały otrzymywał oficer dyżurny piskiej komendy w formie zgłaszanych bezpośrednio interwencji oraz poprzez zagrożenia nanoszone na Krajową Mapę Zagrożeń Bezpieczeństwa. Stąd rejon parku objęty został monitoringiem.

Fot. UM Pisz
Monitoring miejski będzie też wykorzystywany przez policjantów do ustalania sprawców przestępstw i wykroczeń, których wizerunki zarejestrowały kamery. Warto podkreślić, że nagrania z monitoringu wizyjnego są często kluczowym dowodem w konkretnej sprawie.

Dzięki miejskiemu monitoringowi mieszkańcy Pisza będą mogli czuć się jeszcze bardziej bezpiecznie zwłaszcza, że w najbliższym czasie system ten zostanie rozbudowany o kolejne kamery.

Źródło: KPP Pisz
Udostępnij artykuł na Facebooku  
Opinie i komentarze
Piski Portal Internetowy Piszanin | Wydawca - MASURIA® Krzysztof Szyszkowski | Kopiowanie zawartości bez zgody wydawcy jest zabronione
Polityka Prywatności | Kontakt