Data dodania: 07.12.2020  |  wyświetlenia: 1871
Wolontariusze proszą o pomoc potrzebującym
Lubisz ludzi? Finał Szlachetnej Paczki w Piszu coraz bliżej
Już w najbliższy weekend wolontariusze akcji Szlachetna Paczka planują obdarować potrzebujących prezentami. Pomóżmy, aby nikt nie został pominięty. Dobro wraca.
Szlachetna Paczka jest jednym z najbardziej rozpoznawalnych projektów społecznych w Polsce. Wbrew pozorom, nie zajmuje się robieniem paczek. Jest oparta na pracy z Darczyńcami i Wolontariuszami. To oni pomagają Rodzinom w potrzebie. Wolontariusze szukają Rodzin i pracują z nimi. Darczyńcy przygotowują dedykowaną pomoc.
Mimo pandemii wolontariusze w bardzo okrojonym składzie odwiedzili potrzebujących. Do działań w tym roku w Szlachetnej Paczce zgłosiło się mniej wolontariuszy niż w ubiegłych latach, ale jest to całkowicie zrozumiałe – ostatecznie została nas grupa 6 osób - mówi Damian Żyluk, koordynator piskiej Szlachetnej Paczki.
W takim składzie pracowali wolontariusze Szlachetnej Paczki w Piszu w poprzednich latach.

Spotkania i rozmowy odbyły się z zastosowaniem reguł i obostrzeń sanitarnych. W piskim rejonie spośród odwiedzonych rodzin wybrano 6 najbardziej potrzebujących. Dwie z nich znalazły już swoich darczyńców, pozostałe czekają na pomoc.


Zwracamy się z ogromną prośbą do mieszkańców naszej miejscowości -aby te rodziny znalazły swoich Darczyńców. Wiadomo, że potrzeby każdej z rodzin są inne. Jeżeli ktoś chciałby pomóc, ale brakuje funduszy, zachęcamy, żeby złożyć się wraz z członkami rodziny, z grupą znajomych i przyjaciół, współpracowników – to pomaga rozłożyć koszty - kontynuuje koordynator.
Warto pamiętać, że Szlachetna Paczka to nie zestaw nic nie znaczących kilku upominków, ale prawdziwe prezenty. Żeby skompletować pomoc dla rodziny trzeba podjąć spory wysiłek. Potrzebujące rodziny z Pisza można wyszukać przez stronę www.szlachetnapaczka.pl/wybor-rodziny/lista-rodzin/296


Po dokonaniu wyboru rodziny i przejściu przez proces rejestracji, z darczyńcą skontaktuje się wolontariusz – opiekun rodziny, który pomoże i ukierunkuje w przygotowaniu szlachetnej paczki.

Fot. szlachetnapaczka.pl
Udostępnij artykuł na Facebooku  
Komentuj na Facebooku
Piski Portal Internetowy Piszanin | Wydawca - MASURIA® Krzysztof Szyszkowski | Kopiowanie zawartości bez zgody wydawcy jest zabronione
Polityka Prywatności | Kontakt