Data dodania: 18.11.2020  |  wyświetlenia: 3418
Poseł Małecki przywrócony w prawach członka klubu PiS
Po dwumiesięcznej przymusowej przerwie, wraz z 12 zawieszonymi członkami partii Prawa i Sprawiedliwości, powraca do struktur.
Zawieszenie posłów było konsekwencją zagłosowania przez nich, mimo dyscypliny partyjnej, przeciwko uchwaleniu nowelizacji ustawy o ochronie zwierząt, która m.in. zakazuje hodowli zwierząt na futra i wprowadza ograniczenia uboju rytualnego.

Teraz PiS zdecydowało o przywróceniu w prawach członka partii 13 z 15 zawieszonych we wrześniu posłów, w tym także piskiego posła Jerzego Małeckiego.
Postanowieniem Rzecznika Dyscyplinarnego PiS z dn.17.11.2020 r. umorzono postępowanie dyscyplinarne w sprawie naruszenia Statutu PiS. W związku z powyższym wygasa decyzja Prezesa PiS z dn.17.09.2020 r. o zawieszeniu w prawach członka PiS poniżej wymienionych osób" - poinformował Krzysztof Sobolewski z PiS.
W tej grupie nie znalazł się Jan Krzysztof Ardanowski oraz Lech Kołakowski.

Jak komentuje to opozycja? Według komentujących w obozie rządzącym pojawiła się obawa, że posłowie mogą pójść inną polityczną drogą, a kara zawieszenia miała być ostrzeżeniem i trwała na tyle długo, by była odczuwalna. Zbliżają się natomiast ważne głosowania i PiS potrzebuje każdego posła na pokładzie. Zatem posłowie powracają.
Udostępnij artykuł na Facebooku  
Komentuj na Facebooku
Piski Portal Internetowy Piszanin | Wydawca - MASURIA® Krzysztof Szyszkowski | Kopiowanie zawartości bez zgody wydawcy jest zabronione
Polityka Prywatności | Kontakt