Data dodania: 06.11.2020  |  wyświetlenia: 556
Sprawdź światła w aucie. Bezpłatna akcja
W najbliższą sobotę sprawdź oświetlenie w swoim aucie w ramach akcji „Twoje Światła- Nasze Bezpieczeństwo”.
„Twoje Światła- Nasze Bezpieczeństwo” – pod takim hasłem w całej Polsce policjanci ruchu drogowego zwracają uwagę na to, jak ważne jest oświetlenie pojazdu. Jesienią i zimą światła aut i małe światełka pieszych - odblaski nabierają szczególnego znaczenia. W najbliższą sobotę funkcjonariusze zapraszają do bezpłatnego sprawdzenia i regulacji oświetlenia w swoim aucie także na stacjach diagnostycznych w Piszu.
W okresie jesienno- zimowym prawidłowe oświetlenie pojazdów nabiera szczególnego znaczenia.

Niesprzyjająca kierowcom i pieszym aura- deszcze, opady śniegu, mgły i bardzo szybko zapadający zmrok ograniczają widoczność. W takich warunkach niebagatelną rolę odgrywa oświetlenie pojazdu. Prawidłowe działanie świateł ma bezpośredni wpływ na bezpieczeństwo uczestników ruchu. Zasięg pola oświetlonego przez reflektory, zwłaszcza przy użyciu świateł mijania determinuje ich stan techniczny oraz właściwe ustawienie ich wysokości, prawidłowy rozkład granicy światła i cienia a także natężenie emitowanego światła. Każda usterka może skutkować niedostatecznym oświetleniem drogi albo przeciwnie- niesprawnymi światłami można wręcz „ oślepić” nadjeżdżających z naprzeciwka.

Bezpieczeństwo ruchu drogowego to suma wielu składników. Na drogach przecinają się ścieżki użytkowników aut i pieszych. Infrastruktura drogowa, warunki atmosferyczne, stan psychofizyczny użytkowników ruchu drogowego, stan techniczny pojazdów, stosowanie się do przepisów ruchu wpływają na sytuację na drodze. Warto więc dołożyć wszelkich starań, by na drogach było bezpiecznie.

Bezpłatna kontrola i regulacja świateł

Podczas kampanii na wybranych stacjach diagnostycznych kierowcy będą mogli skorzystać z bezpłatnej kontroli i regulacji oświetlenia pojazdu. W dniach 7 listopada i 21 listopada odbędą się dni otwarte na wybranych stacjach kontroli pojazdów.
W Piszu wszystkich chętnych zapraszamy do odwiedzenia stacji :
1. Stacja Kontroli Pojazdów Spółdzielnia Pracy „Pisa”, ul. Warszawska 41 w godz. 8.00-13.00
2. Motozbyt, ul. Olsztyńska 40 w godz. 7.00-13.00
3. Auto – Centrum, ul. Sienkiewicza 4b w godz. 8.00-13.00

Udostępnij artykuł na Facebooku  
Komentuj na Facebooku
Piski Portal Internetowy Piszanin | Wydawca - MASURIA® Krzysztof Szyszkowski | Kopiowanie zawartości bez zgody wydawcy jest zabronione
Polityka Prywatności | Kontakt