Data dodania: 26.10.2020  |  wyświetlenia: 3189
36 nowych zakażeń Covid-19 w powiecie piskim
Nauczanie zdalne w szkołach rozpoczęte. Ma potrwać do 8 listopada
Uczniowie klas 4-8 szkół podstawowych dołączyli do starszych kolegów rozpoczynając dziś naukę zdalną.
Od kilku miesięcy szkoły przygotowywały się do wdrożenia nauki zdalnej. Już nie tylko prezentacje i prace domowe mają być wyznacznikiem przyswojenia wiedzy. Lekcje mają odbywać się on-line.

Nic nie działa, dziennik elektroniczny zawiesza się, nie mamy informacji ile trwać ma taka lekcja i czy w ogóle dziś lekcje się odbędą  - to pierwsze komentarze, które dotarły do nas po godzinie 8.00.
Na zebraniach informowano nas o wprowadzeniu specjalnej platformy, dzieci były przeszkolone, dla rodziców przygotowano również spotkania informacyjne - pisze do nas matka ucznia szkoły podstawowej- jednak jak to zawsze bywa na początku, nie zadziałało jak trzeba. Na szczęście po godzinie, czy półtorej pojawili się pierwsi nauczyciele, którzy przygotowali lekcje on-line. Mam jednak nadzieję, że szybko powrócimy do tej normalnej szkolnej rzeczywistości.
Nauczanie zdalne ma potrwać 2 tygodnie. Po tym okresie pojawi się komunikat o kontynuacji nauczania zdalnego lub przejściu na system stacjonarny. Jak będzie? To uzależnione jest od ilości zachorowań na Covid-19.
To będzie trwało tak długo, jak będzie konieczne ze względu na bezpieczeństwo zdrowotne naszych uczniów, naszych nauczycieli, pracowników oświaty, naszych studentów, naszych profesorów - mówił dziś Przemysław Czarnek, minister edukacji i nauki, - Ale też tak długo, jak będzie to konieczne do tego, by zahamować wzrost zakażeń koronawirusem w Polsce i zniwelować jego liczbę. To jest bardzo potrzebne dla funkcjonowania systemu ochrony zdrowia w Polsce, do tego byśmy się ustrzegli tych wszystkich negatywnych konsekwencji pandemii koronawirusa, które widzimy w innych krajach.
Minister zapowiedział też, że na razie uczniowie klas I-III będą uczyć się stacjonarnie
Zgodnie z wszystkimi danymi statystycznymi i opiniami ekspertów, specjalistów najmniej narażeni na zarażanie się i również najmniej narażeni na to, że będą przenosić koronawirusa są dzieci w wieku do 10 roku. Dlatego klasy I-III zostają w szkołach.
370 przypadków w województwie warmińsko-mazurskim - tak wygląda dzisiejsza statystyka zachorowań WMUW. Przybyło 36 nowych zakażeń w powiecie piskim.


Udostępnij artykuł na Facebooku  
Komentuj na Facebooku
Piski Portal Internetowy Piszanin | Wydawca - MASURIA® Krzysztof Szyszkowski | Kopiowanie zawartości bez zgody wydawcy jest zabronione
Polityka Prywatności | Kontakt