Data dodania: 23.10.2020  |  wyświetlenia: 2026
Polska w czerwonej strefie
Od 24 października w całej Polsce obowiązywać zaczną nowe zasady bezpieczeństwa
Fot. kancelariapremiera
Premier Mateusz Morawiecki poinformował o kolejnych obostrzeniach w związku z koronawirusem. Czarny scenariusz marcowych restrykcji zaczyna powracać.
23 października przybyło 13 632 nowych zakażonych, 365 w województwie warmińsko-mazurskim. Zachorowało 16 kolejnych mieszkańców powiatu piskiego.
Sytuacja epidemiczna w Polsce i Europie jest bardzo poważna. Naszym najważniejszym zadaniem na teraz jest ograniczenie tempa rozwoju pandemii. - mówił na konferencji premier Morawiecki - Musimy zmierzyć się z realiami. Nie są one przyjemne, ani dla rządu, ani dla społeczeństwa, ale po to rządzimy, by podejmować trudne decyzje i chronić Polaków - nawet, gdy oznacza to, że część z nich będzie nas za to krytykować. Wprowadzane przez nas środki i rozwiązania służą wyłącznie ochronie zdrowia i życia Polaków! O ile nie nastąpi wypłaszczenie i zahamowanie tempa przyrostu zakażeń, możliwe, że będziemy musieli wprowadzać kolejne drastyczne kroki, takie jak zamykanie granic, ograniczanie przemieszczania, czy głębszy lockdown. Będziemy o tym decydować i informować w ciągu najbliższych dni.
Rząd zdecydował się na drastyczne obostrzenia. Punkty gastronomiczne, baseny i siłownie - zostaną zamknięte. Powraca nauczanie zdalne dla uczniów od 4 klasy szkoły podstawowej. Osoby do 16 roku życia będą mogły przemieszczać się pod opieką dorosłych.


Udostępnij artykuł na Facebooku  
Komentuj na Facebooku
Piski Portal Internetowy Piszanin | Wydawca - MASURIA® Krzysztof Szyszkowski | Kopiowanie zawartości bez zgody wydawcy jest zabronione
Polityka Prywatności | Kontakt