Data dodania: 22.10.2020  |  wyświetlenia: 1353
Dary trafią do 200 potrzebujacych osób
Bank Żywności podsumował akcję. Zebrano 3,5 tony jedzenia
W piątek 16 października na terenie Pisza, Ełku, Rucianego-Nidy, Orzysza i Białej Piskiej odbyła się zbiórka artykułów żywnościowych.
Okazją do zorganizowania tego wydarzenia był Światowy Dzień Żywności. W sklepach na terenie powiatu piskiego dyżurowali wolontariusze, oczekujący na dary żywnościowe od mieszkańców. Zbiórkę wsparła młodzież z Zespołu Szkół Zawodowych w Piszu, Starego Ogólniaka w Piszu, Zespołu Szkół nr 1 w Białej Piskiej, a także wolontariusze ze Stowarzyszenia MONAR w Ełku, OSP Ruciane-Nida, OSP Orzysz, Centrum Integracji Społecznej w Piszu, MONAR-u w Gaudynkach, Flashing Star Łukasz Ziółek, Ekopal sp. z o.o. i M-GOPS w Białej Piskiej.

Fot.staryogólniak.pisz

Fot.Osp Orzysz
Pomagało nam 80 wolontariuszy w różnym wieku, którzy przez cały dzień zbierali żywność w 19 sklepach na terenie powiatów ełckiego i piskiego – mówi Dominika Kwiatkowska,  odpowiedzialna za wolontariat Banku Żywności w Piszu.

Darczyńcy okazali się bardzo szczodrzy. Zebraliśmy 3,5 tony żywności. Najbardziej popularne produkty przekazywane naszym wolontariuszom to mąka, cukier, makarony, olej, dżemy i konserwy, ale trafiły do nas także słodycze, chrupki, a nawet artykuły chemii gospodarczej – relacjonuje Marcin Kwiatkowski, prezes Banku Żywności w Piszu. - Podziękowania kierujemy także do firmy MLEKPOL za przekazanie nam 110 kg swoich produktów oraz do Starostwa Powiatowego w Ełku, które wsparło nas pomocą finansową.
Zebrana żywność trafi do 200 najbardziej potrzebujących osób z powiatów ełckiego i piskiego.


Bank Żywności w Piszu rozpoczął już przygotowania do kolejnej, przedświątecznej akcji charytatywnej. Obecnie poszukuje darczyńców, którzy chcieliby przekazać ziemniaki. Wszyscy zainteresowani mogą kontaktować się z Piskim Bankiem Żywności.
Udostępnij artykuł na Facebooku  
Komentuj na Facebooku
Piski Portal Internetowy Piszanin | Wydawca - MASURIA® Krzysztof Szyszkowski | Kopiowanie zawartości bez zgody wydawcy jest zabronione
Polityka Prywatności | Kontakt