Data dodania: 16.10.2020  |  wyświetlenia: 1433
Wolontariusze dyżurują od 10.00 do 20.00
Trwa akcja zbiórki żywności w sklepach na terenie powiatu
Fot. Bank Żywności Pisz
Wolontariusze z ZSZ w Piszu
Corocznie 16 października obchodzony jest Światowy Dzień Żywności. Celem obchodów święta jest pogłębianie świadomości opinii publicznej na temat globalnych problemów żywnościowych i wzmocnienie poczucia solidarności w walce z głodem, niedożywieniem i ubóstwem.
Z okazji Światowego Dnia Żywności Bank w Piszu zorganizował zbiórkę produktów spożywczych dla najuboższych mieszkańców naszego regionu. Wolontariuszy Banku Żywności dyżurują w wybranych sklepach w Piszu, Ełku, Orzyszu, Białej Piskiej i Rucianem-Nidzie.


Państwa pomoc trafi do najbardziej potrzebujących mieszkańców powiatów piskiego i ełckiego: najuboższych rodzin, seniorów oraz innych osób, które znalazły się w trudnej sytuacji życiowej - mówią organizatorzy zbiórki - do akcji można również włączyć się online.
Produktami najbardziej oczekiwanymi są te, z długim terminem przydatności - mąka, cukier, olej, konserwy, przetwory owocowe lub warzywne oraz słodycze.


Sklepy biorące udział w akcji:

BIEDRONKA - sklepy w Piszu, Orzyszu, Bioałej Piskiej i Rucianem-Nidzie
LIDL w Piszu
LEWIATAN w Piszu
KAUFLAND w Piszu

W akcji biorą udział sklepy Biedronka i Kaufland w Ełku.
Udostępnij artykuł na Facebooku  
Komentuj na Facebooku
Piski Portal Internetowy Piszanin | Wydawca - MASURIA® Krzysztof Szyszkowski | Kopiowanie zawartości bez zgody wydawcy jest zabronione
Polityka Prywatności | Kontakt