Data dodania: 28.09.2020  |  wyświetlenia: 4584
Aktualizacja: odwołano wokandy wszystkich wydziałów
Sprawy karne w piskim sądzie chwilowo zdjęte z wokandy
W dniu 27 września 2020 r. u jednego z pracowników Sądu Rejonowego w Piszu zdiagnozowano koronawirusa. W rezultacie obowiązkową kwarantanną objęto 11 osób. Zadecydowano również o zdjęciu części spraw z wokandy.
W dniu 27 września 2020 r. u pracownika administracyjnego II Wydziału Karnego Sądu Rejonowego w Piszu zdiagnozowano zakażenie koronawirusem. W związku z tym Powiatowa Stacja Sanitarno- Epidemiologiczna w Piszu nakazała poddania się obowiązkowej kwarantannie pracownikom II Wydziału Karnego, za wyjątkiem jednego asystenta sędziego i jednego sędziego. Ponadto, obowiązkową kwarantanną objęty został jeden pracownik I Wydziału Cywilnego oraz jeden pracownik III Wydziału Rodzinnego i Nieletnich. - informuje Sędzia Sądu Okręgowego w Olsztynie Olgierd Dąbrowski-Żegalski, Rzecznik Prasowy Sądu Okręgowego w Olsztynie.
Obecnie na obowiązkowej kwarantannie przebywa 11 osób, w tym osoba zakażona koronawirusem.
Z uwagi na powyższą sytuację w II Wydziale Karnym Sądu Rejonowego w Piszu zostały zdjęte łącznie trzy wokandy (1 wokanda w dniu 29 września 2020 r. oraz 2 wokandy w dniu 30 września 2020 r.).  28 września 2020 r. w II Wydziale Karnym nie było zaplanowanych żadnych wokand - dodaje rzecznik Sądu Okręgowego.
Na chwilę obecną nie zostały wprowadzone żadne inne ograniczenia w funkcjonowaniu Sądu Rejonowego w Piszu.

Aktualizacja dn. 29.09.2020r.


Prezes Sądu Rejonowego w Piszu wydał Zarządzenie w sprawie dalszych działań organizacyjnych związanych z zapobieganiem rozprzestrzeniania się wirusa Covid-19.

W związku z potwierdzonymi przypadkami zakażenia pracowników sądu zdecydowano, że w dniach 28 września - 2 października br. zostaną odwołane wokandy wszystkich wydziałów Sądu Rejonowego w Piszu.
Biuro Podawcze nie przyjmuje bezpośredniej korespondencji od interesantów.

Udostępnij artykuł na Facebooku  
Komentuj na Facebooku
Piski Portal Internetowy Piszanin | Wydawca - MASURIA® Krzysztof Szyszkowski | Kopiowanie zawartości bez zgody wydawcy jest zabronione
Polityka Prywatności | Kontakt