Data dodania: 10.09.2020  |  wyświetlenia: 481
Ponad 120 mandatów karnych
Lato 2020 na piskich akwenach: prawie 300 wykroczeń
286 wykroczeń na wodzie dopuścili się tego lata użytkownicy powiatowych akwenów wodnych. Zatrzymano 16 nietrzeźwych sterników. Mimo łamania obowiązujących przepisów nie doszło do zdarzeń tragicznych.
Policyjni wodniacy z powiatu piskiego podsumowali okres wakacyjny pod kątem bezpieczeństwa na jeziorach powiatu piskiego. W lipcu i w sierpniu wyraźnie było widać zwiększony ruch turystyczny na naszych terenach.
W miesiącu lipcu i sierpniu funkcjonariusze wylegitymowali 492 osoby, czyli o 149 więcej niż w poprzednim roku. Policjanci ujawnili też 286 różnych wykroczeń przy 161 w wakacje 2019 roku. Nałożyli 127 mandaty karne, czyli o 12 więcej i zastosowali 151 pouczeń przy 96 w poprzednie wakacje - informuje nadkom. Anna Szypczyńska, oficer prasowy KPP w Piszu.
Ponadto zatrzymali aż 16 nietrzeźwych sterników, którzy dopuścili się popełnienia przestępstwa. To cztery razy więcej niż w poprzednim roku. Do tego ujawnili 7 osób, które w ruchu wodnym prowadziły pojazd mechaniczny będąc pod wpływem alkoholu, czyli mając w granicach od 0,2 do 0,5 promila alkoholu w organizmie. To aż o 6 więcej, niż rok temu. Z 6 do 16 wzrosła też liczna zatrzymanych nietrzeźwych osób pływających na jednostkach niebędących pojazdami mechanicznymi, np. łodzie, kajaki, rowery wodne.
Dbając o bezpieczeństwo nad wodą policyjne patrole wodne skontrolowały blisko 400 niestrzeżonych kąpielisk. Funkcjonariusze pracowali na miejscu 4 kolizji na wodzie. W minione wakacje do takich zdarzeń nie doszło w ogóle. Obyło się też bez wypadków.

Tegoroczne wakacje były wyjątkowo pracowite dla policyjnych wodniaków, ale były także bezpiecznie. W jeziorach powiatu piskiego nie utonęła żadna osoba, a rok wcześniej aż 3 osoby.
Udostępnij artykuł na Facebooku  
Komentuj na Facebooku
Piski Portal Internetowy Piszanin | Wydawca - MASURIA® Krzysztof Szyszkowski | Kopiowanie zawartości bez zgody wydawcy jest zabronione
Polityka Prywatności | Kontakt