Data dodania: 03.09.2020  |  wyświetlenia: 1855
Rusza V edycja akcji Nakręć się na pomaganie
Zbierajmy nakrętki dla Marcelka
Dzielnicowy z Białej Piskiej – aspirant Adam Trzonkowski rozkręca V edycję zbiórki nakrętek. Tegoroczna akcja „Nakręć się na pomaganie” ma pomóc w rehabilitacji Marcela z Pisza.
3-letni Marcel Arnista urodził się z głębokim obustronnym niedosłuchem. Chłopiec ma już wszczepione implanty, ale wymaga długotrwałej i kosztownej rehabilitacji.

Marcelek urodził się w styczniu 2017 roku jako wcześniak w zagrażającej zamartwicy płodu. U chłopca stwierdzono głęboki obustronny niedosłuch zmysłowo- nerwowy. Marcel przeszedł już operacje wszczepienia dwóch implantów ślimakowych. Teraz przed chłopcem i jego rodzicami długa droga do tego, aby nadrobić zaległości w rozwoju zwłaszcza mowy. Niezbędna jest systematyczna rehabilitacja, która jest bardzo kosztowna. Do tego dochodzą wydatki rodziców związane z częstymi wizytami u różnych specjalistów oraz uczestnictwo w turnusach rehabilitacyjnych. Wszystko po to, by pomóc Marcelowi funkcjonować jak jego rówieśnicy.

Z pomocą ruszył koordynator akcji Nakręć się na pomaganie, Adam Trzonkowski. Dochód ze sprzedaży plastikowych nakrętek przekazany będzie na leczenie Marcela.


Podobnie jak w poprzednich edycjach nakrętki można przynosić do Komendy Powiatowej Policji w Piszu. W recepcji znajduje się pojemnik, do którego można wrzucać plastikowe korki. Można je też dostarczać do Komisariatów Policji w Białej Piskiej, Orzyszu i Rucianem – Nidzie. Kontakt z asp. Adamem Trzonkowskim pod nr tel. 504 750 341.

Do udziału w V edycji akcji „Nakręć się na pomaganie” zachęcamy szkoły, instytucje oraz osoby prywatne. Liczy się każda ilość zebranych nakrętek. Finał kampanii przewidziany jest na lipiec 2021 roku.
Udostępnij artykuł na Facebooku  
Komentuj na Facebooku
Piski Portal Internetowy Piszanin | Wydawca - MASURIA® Krzysztof Szyszkowski | Kopiowanie zawartości bez zgody wydawcy jest zabronione
Polityka Prywatności | Kontakt