Data dodania: 28.07.2020  |  wyświetlenia: 2377
Przeczytaj jak aktywować to narzędzie
Zwiedzajmy Polskę. Bon turystyczny dla rodzin dostępny od 1 sierpnia
Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej poinformowało o terminie aktywacji bonów turystycznych. Z usługi będzie można korzystać już od 1 sierpnia.
Rodzinne wakacje nad Bałtykiem lub w malowniczych Tatrach, albo po prostu weekendowy wypad za miasto. Czas wakacji, to czas podróży. W tym roku, w związku z pandemią koronawirusa, nasze możliwości poznawania odległych krajów są ograniczone. Niektóre państwa zamknęły swoje granice dla turystów. Dlatego też najlepszą wakacyjną destynacja będą wycieczki krajowe.


Polski Bon Turystyczny to narzędzie, które ma na celu wsparcie finansowe zarówno polskich rodzin jak i branży turystycznej, osłabionej przez skutki pandemii COVID-19. Przysługuje on rodzinom, posiadającym co najmniej jedno dziecko do 18 roku życia. Na każde dziecko przysługuje jeden bon w wysokości 500 zł. Na dzieci z orzeczeniem o niepełnosprawności przysługuje 1000 zł.

Podobnie jak w programie „Rodzina 500 Plus”, bon przysługuje niezależnie od poziomu dochodów. Z bonu turystycznego będzie mogło skorzystać niemal 6,5 miliona polskich dzieci, w tym także dzieci rodziców pracujących za granicą. Posłuży on podczas rezerwacji hotelu, pensjonatu, w gospodarstwach agroturystycznych, kempingach, czy jako opłata za obozy, kolonie, ferie dla dzieci.


Z bonu turystycznego mogą skorzystać wyłącznie osoby zarejestrowane na Platformie Usług Elektronicznych ZUS. Kto nie posiada jeszcze konta na PUE ZUS, powinien się zarejestrować na stronie https://www.zus.pl/pue/rejestracja. Tam zostanie wygenerowany indywidualny bon w formie unikalnego, 16-cyfrowego numeru. Rejestrujący otrzyma go w wiadomości tekstowej przekazanej na wskazany numer telefonu lub adres poczty elektronicznej.


Bon należy okazać podczas rezerwacji pobytu lub najpóźniej przy zakwaterowaniu. Dokonanie płatności za pomocą bonu następuje z wykorzystaniem systemu teleinformatycznego Zakładu Ubezpieczeń Społecznych. Proces płatności odbywa się poprzez przekazanie numeru bonu podmiotowi w celu weryfikacji salda oraz za pomocą dwóch kodów potwierdzających zakup w momencie płatności za usługę. Bonem można płacić wielokrotnie, aż do wyczerpania środków, jednak nie dłużej niż do 31 marca 2022 roku.

 Źródło: MRPiPS
Udostępnij artykuł na Facebooku  
Komentuj na Facebooku
Piski Portal Internetowy Piszanin | Wydawca - MASURIA® Krzysztof Szyszkowski | Kopiowanie zawartości bez zgody wydawcy jest zabronione
Polityka Prywatności | Kontakt