Data dodania: 20.07.2020  |  wyświetlenia: 3565
Referendum w Białej Piskiej nieważne
Beata Sokołowska pozostaje burmistrzem Białej Piskiej
Beata Sokołowska pozostaje burmistrzem Białej Piskiej. W głosowaniu o odwołanie burmistrz Białej Piskiej wzięło udział mniej, niż wymagane 3/5 wyborców.
Biuro Wyborcze w Olsztynie podaje, że według danych z elektronicznego protokołu miejskiej komisji wyborczej w Białej Piskiej, referendum w sprawie odwołania burmistrz Białej Piskiej Beaty Sokołowskiej jest nieważne. Powodem jest niska frekwencja wyborcza. W referendum wzięło udział mniej niż 3/5 wyborców, którzy brali udział w wyborze burmistrz tego miasta. Są to wyniki nieoficjalne
Aby referendum było ważne, powinno wziąć w nim udział 2927 osób, a w niedzielę w referendum zagłosowało w sumie 1213 osób - powiedział Piotr Sarnacki - dyrektor delegatury w Olsztynie Krajowego Biura Wyborczego.
O oficjalnym stwierdzeniu nieważności referendum będzie można mówić, gdy miejska komisja wyborcza z Białej Piskiej dostarczy do Olsztyna pisemne protokoły głosowania.
Udostępnij artykuł na Facebooku  
Komentuj na Facebooku
Piski Portal Internetowy Piszanin | Wydawca - MASURIA® Krzysztof Szyszkowski | Kopiowanie zawartości bez zgody wydawcy jest zabronione
Polityka Prywatności | Kontakt