Data dodania: 04.04.2020  |  wyświetlenia: 3636
Pierwsza w powiecie policjantka została dzielnicowym
W powiecie piskim pracuje łącznie 10 dzielnicowych. Sierżant sztabowy Marta Runce jest jedyną kobietą w tym zespole.
Komisariat Policji w Orzyszu oraz mieszkańcy tego miasta mają nowego dzielnicowego. Została nim sierżant sztabowy Marta Runce. Jest ona jedynym dzielnicowym – kobietą na terenie powiatu piskiego.
Decyzją Komendanta Powiatowego Policji w Piszu, mł. insp. Marcina Kubasa z dniem 1 kwietnia br. nowym dzielnicowym w Komisariacie Policji w Orzyszu została sierż. szt. Marta Runce. Policjantka zastąpiła na tym stanowisku asp. Łukasza Kaweckiego, który został komendantem tej jednostki.

Sierżant sztabowy Mara Runce jest policjantką od 9 lat. Swoją przygodę w Policji rozpoczęła od zdobywania doświadczenia w Komisariacie Policji w Orzyszu w Zespole Patrolowo- Interwencyjnym. Przez kilka miesięcy pracowała także w Referacie Ruchu Drogowego piskiej prewencji. Od lutego br. powierzone jej zostały obowiązki dzielnicowego w KP Orzysz. Sprawdziła się na tym stanowisku i została dzielnicowym.

Nowa dzielnicowa z wykształcenia jest magistrem ratownictwa medycznego, a także pedagogiki. Jak sama mówi o sobie lubi pracować z ludźmi i pomagać im w rozwiązywać ich problemy. Przez te ostatnie miesiące zauważyła, że mieszkańcy przychodzą do dzielnicowego z bardzo różnymi sprawami. Czasami mogą wydawać się one błahe, ale dla danej osoby niezwykle ważne i trudne do samodzielnego rozwiązania, stąd przychodzą po pomoc do „policjanta pierwszego kontaktu” . Jeśli uda się komuś pomóc czerpie się z tego osobistą satysfakcję.

Sierż. szt. Marta Runce dodała też, że lubi pracować z dziećmi i młodzieżą. W związku z tym łatwo odnajdzie się na spotkaniach w przedszkolach i szkołach, gdzie z młodymi słuchaczami rozmawia się na różne tematy dotyczące szeroko rozumianego bezpieczeństwa.
Udostępnij artykuł na Facebooku  
Komentuj na Facebooku
Piski Portal Internetowy Piszanin | Wydawca - MASURIA® Krzysztof Szyszkowski | Kopiowanie zawartości bez zgody wydawcy jest zabronione
Polityka Prywatności | Kontakt