Data dodania: 30.03.2020  |  wyświetlenia: 2840
Zostań w domu
Trwają kontrole osób poddanych kwarantannie domowej
Policjanci wspólnie z żołnierzami WOT sprawdzają osoby objęte kwarantanną. Zadaniem funkcjonariuszy jest sprawdzenie, czy osoby objęte kwarantanną domową stosują się do zaleceń oraz czy nie potrzebują pomocy.
Stróże prawa nie mają bezpośredniego kontaktu z osobami poddanymi kwarantannie - nie wchodzą do ich domów czy mieszkań. Zawsze są to umundurowani policjanci, którzy telefonicznie, przez domofon, bądź też z bezpiecznej odległości potwierdzają obecność konkretnej osoby. Dodatkowo funkcjonariusze zachęcają do zainstalowania darmowej, bezpiecznej aplikacji „Kwarantanna domowa”. Pytają też czy osoby objęte kwarantanną nie potrzebują jakiejś pomocy lub wsparcia. Jeśli tak- informują o tym odpowiednie instytucje.

Do realizacji tych zadań w pierwszej kolejności kierowani są dzielnicowi, którzy znają swój rejon służbowy i jego mieszkańców. W działaniach tych policjantów wspierają żołnierze WOT.

Dodatkowo z radiowozów można usłyszeć komunikaty następującej treści:
Szanowni Państwo! Tu Policja.
W związku z ogłoszoną w Polsce epidemią koronawirusa prosimy, aby dla własnego bezpieczeństwa pozostać w domach. Jeżeli niezbędne jest opuszczenie miejsca zamieszkania należy unikać bezpośredniego kontaktu z innymi osobami zachowując dystans co najmniej 2 metrów. Prosimy o niegrupowanie się, aby zminimalizować ryzyko zakażenia. Apelujemy - zostańcie w domach ! To od odpowiedzialnej postawy każdego z nas, nie tylko dzisiaj i jutro, ale także przez cały czas trwania epidemii zależy zdrowie i życie nasze oraz najbliższych.

Komunikaty te mają na celu przypomnienie mieszkańcom naszego powiatu o zachowaniu środków ostrożności po to, by zminimalizować ryzyko rozprzestrzeniania się koronawirusa.

Każda osoba objęta kwarantanną musi być odpowiedzialna i nie może narażać innych. W tym trudnym dla wszystkich okresie ważne jest, aby stosować się do poleceń funkcjonariuszy. Osoby objęte kwarantanną powinny, nie tylko z obowiązku prawnego, ale także społecznego dbać o innych i poddać się rygorom izolacji. Zobowiązane są one przebywać w miejscu zamieszkania.

Udostępnij artykuł na Facebooku  
Komentuj na Facebooku
Piski Portal Internetowy Piszanin | Wydawca - MASURIA® Krzysztof Szyszkowski | Kopiowanie zawartości bez zgody wydawcy jest zabronione
Polityka Prywatności | Kontakt