Data dodania: 23.03.2020  |  wyświetlenia: 3128
Epidemia epidemią, a w Białej Piskiej będzie sesja
Fot. UM Biała Piska
Przewodniczący Rady Miejskiej w Białej Piskiej na dzień 24 marca zwołuje ponadplanową sesję Rady Miejskiej w Białej Piskiej.
Zwołanie sesji związane jest z podjęciem uchwały w sprawie mandatu radnej Iwony Piechowskiej. Przypomnijmy, wojewoda warmińsko-mazurski poinformował o naruszeniu prawa przez radną RM w Białej Piskiej - chodzi o złamanie ustawowego zakazu prowadzenia działalności gospodarczej na własny rachunek lub wspólnie z innymi osobami z wykorzystaniem mienia komunalnego gminy.

Wojewoda zwrócił się do radnych o zbadanie sprawy, podejrzewając naruszenie art. 24 f ust. 1 i ust. 1 a ustawy o samorządzie gminnym, co jest wystarczającą przesłanką do wygaśnięcia mandatu radnej.

Jak zinterpretuje działalność radnej Rada Miejska, czy pozbawi ją mandatu?  W porządku obrad sesji tylko jeden punkt - Podjęcie uchwały w sprawie: odmowy stwierdzenia wygaśnięcia mandatu radnej Iwony Piechowskiej.

Początek sesji godz. 14.30

Udostępnij artykuł na Facebooku  
Komentuj na Facebooku
Piski Portal Internetowy Piszanin | Wydawca - MASURIA® Krzysztof Szyszkowski | Kopiowanie zawartości bez zgody wydawcy jest zabronione
Polityka Prywatności | Kontakt