Data dodania: 23.03.2020  |  wyświetlenia: 1303
Frekwencja wyborcza 20%
W rękawiczkach i maseczkach. Wybory uzupełniające do RM w Białej Piskiej
Zdjęcie jest ilustracją tekstu
22 marca w Bemowie Piskim przeprowadzono wybory uzupełniające do Rady Miejskiej w Białej Piskiej. O mandat radnego walczyli- Bazyl Adamiec z KWW Nasza Gmina, Marlena Anna Necel-Piwko z KWW Dobro Wspólne i Alicja Ilona Nowak z KWW Alicji Nowak.
Wybory uzupełniające do Rady Miejskiej w Białej Piskiej odbyły się w wyjątkowych warunkach - ogłoszonej epidemii koronawirusa. Zdaniem wielu czytelników - mieszkańców Białej Piskiej, wybory powinny zostać odroczone. Jednak zarządzeniem wojewody warmińsko-mazurskiego wybory przeprowadzono. Przebiegały jednak w wyjątkowych warunkach -  z zachowaniem szczególnych środków ostrożności. Członkowie komisji mieli maseczki ochronne i rękawiczki, a do lokalu wpuszczano po trzy osoby. Na bieżąco dokonywano dezynfekcji mebli i klamek. Przestrzegano zachowania 1,5 m odległości.

Liczba osób uprawnionych do głosowania w okręgu wyborczym nr 15 wynosiła 880. Mimo wprowadzenia procedur sądzono, że odważnych, którzy wyjdą z domu w czasie ogłoszonej epidemii, nie znajdzie się wielu. Jak pokazują dane statystyczne, aż 80 % uprawnionych zrezygnowało z obywatelskiego obowiązku oddania głosu. W wyborach wzięło udział zaledwie 182 wyborców, tj. 20,68% uprawnionych do głosowania.

Wyniki głosowania:
Bazyl Adamiec - 49 głosów
Marlena Anna Necel-Piwko - 58 głosów
Alicja Ilona Nowak - 75 głosów

Alicja Ilona Nowak uzupełni 15-osobowy skład Rady Miejskiej w Białej Piskiej.


Udostępnij artykuł na Facebooku  
Komentuj na Facebooku
Piski Portal Internetowy Piszanin | Wydawca - MASURIA® Krzysztof Szyszkowski | Kopiowanie zawartości bez zgody wydawcy jest zabronione
Polityka Prywatności | Kontakt