Data dodania: 18.03.2020  |  wyświetlenia: 2676
Zespół Zarzadzania Kryzysowego o podjętych działaniach w związku z koronawirusem
W dniu 17 marca w Starostwie Powiatowym w Piszu odbyło się posiedzenie Powiatowego Zespołu Zarządzania Kryzysowego.
W trakcie spotkania omówiono ogólną sytuację w powiecie piskim oraz procedury związane z realizacją szeregu zadań nakładanych na instytucje, w związku z zabezpieczeniem mieszkańców Powiatu Piskiego.

Powiat Piski wyznaczył cztery miejsca służące celom odbywania izolacji i kwarantanny, w sumie na ok. 450 osób. Burmistrzowie Białej Piskiej, Orzysza, Rucianego- Nidy oraz reprezentujący Burmistrza Pisza- Sekretarz Gminy, poinformowali o wyznaczeniu na polecenie Wojewody dodatkowych miejsc na terenach swoich gmin. Komendant OSPWL Bemowo Piskie ppłk dypl. Jarosław Wyszecki zapewnił o zabezpieczeniu miejsc dla żołnierzy.

Przedstawiciele miejsko- gminnych ośrodków pomocy społecznej wskazali gotowość w zakresie gromadzenia żywności w celu zabezpieczenia osób, które wymagać będą takiego wsparcia.

Dyrektor SP ZOZ Szpitala Powiatowego w Piszu poinformował, że przygotowując się do zabezpieczenia pacjentów wymagających hospitalizacji, podjęto decyzję o zawieszeniu wszelkich planowych zabiegów i operacji w piskim szpitalu, by mieć możliwość skierowania wszelkich możliwych sił personelu do obsługi pacjentów skierowanych do szpitala z podejrzeniem koronawirusa oraz wymagających leczenia w tym zakresie.

Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny, Andrzej Raszczyk poinformował, że na dzień 17.03.2020 r. w powiecie piskim nie odnotowano osób zakażonych koronawirusem COVID- 19.

Udostępnij artykuł na Facebooku  
Komentuj na Facebooku
Piski Portal Internetowy Piszanin | Wydawca - MASURIA® Krzysztof Szyszkowski | Kopiowanie zawartości bez zgody wydawcy jest zabronione
Polityka Prywatności | Kontakt