Data dodania: 05.03.2020  |  wyświetlenia: 5838
Rada zdecyduje o wygaśnieciu mandatu na najbliższej sesji
Radna Rady Miejskiej w Białej Piskiej naruszyła prawo
Radni Rady Miejskiej w Białej Piskiej otrzymali pismo od wojewody z którego wynika, że radna Iwona Piechowska mogła naruszyć prawo.
Jak poinformował wojewoda chodzi o złamanie ustawowego zakazu prowadzenia działalności gospodarczej na własny rachunek lub wspólnie z innymi osobami z wykorzystaniem mienia komunalnego gminy, w której radna uzyskała mandat. Chodzi o wykonywanie działalności gospodarczej w lokalu stanowiącym mienie komunalne gminy Biała Piska i pobieranie wynagrodzenia za realizację zadania publicznego.

Zdaniem wojewody radna mogła naruszyć art. 24 f ust. 1 i ust. 1 a ustawy o samorządzie gminnym, co jest wystarczającą przesłanką do wygaśnięcia mandatu radnej.

Wojewoda zwrócił się do radnych o zbadanie sprawy we własnym zakresie. To oznacza, że jeszcze w tym miesiącu radni muszą poinformować wojewodę o podjętej uchwałę. W praktyce oznacza to  podjęcie uchwały o wygaśnięciu mandatu radnej Piechowskiej.

Iwona Piechowiak, Sesja Inauguracyjna RM w Białej Piskiej, listopad 2018r.

Udostępnij artykuł na Facebooku  
Komentuj na Facebooku
Piski Portal Internetowy Piszanin | Wydawca - MASURIA® Krzysztof Szyszkowski | Kopiowanie zawartości bez zgody wydawcy jest zabronione
Polityka Prywatności | Kontakt