Data dodania: 27.02.2020  |  wyświetlenia: 1087
Koncert patriotyczny rozpocznie piskie obchody Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych
Fot. Facebook/Norbertsmolasmoliński
1 marca obchodzony jest Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych. Z tej okazji odbędą się biegi pamięci, koncert patriotyczny a także uroczystości z udziałem wojska i służb mundurowych. i Przed nami Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych.
Już w piatek, 28 lutego w PDK koncert patriotyczny "Pamięci Żołnierzy Wyklętych" w wykonaniu Norberta Smoły Smolińskiego z zespołu Contra Mundum.


Norbert "Smoła" Smoliński (ur. 6 czerwca 1968 w Warszawie) – polski muzyk, kompozytor, wokalista i autor tekstów, znany przede wszystkim ze współpracy z zespołem Delhy Seed, założyciel zespołu Contra Mundum.
 
Swoją działalność muzyczną Contra Mundum traktuje jako misję, kierując się podczas doboru repertuaru hasłem „Bóg, Honor, Ojczyzna”. Zespół wystąpił w teledysku promującym film „Wyklęty” w reżyserii Konrada Łęckiego. Wykorzystany utwór „Już dopala się ogień biwaku” to pieśń Żołnierzy Wyklętych, do której  członkowie Contra Mundum skomponowali nową muzykę.

1 marca w niedzielę odbędzie się Bieg Pamięci Żołnierzy Wyklętych.Uroczystości obchodów zaplanowano również w Orzysz. Tam nocny Bieg Pamięci Żołnierzy Wyklętych, a także uroczystości z udziałem wojska i służb mundurowych.
Szczegóły wydarzeń w Kalendarzu Wydarzeń Piszanina.

Udostępnij artykuł na Facebooku  
Komentuj na Facebooku
Piski Portal Internetowy Piszanin | Wydawca - MASURIA® Krzysztof Szyszkowski | Kopiowanie zawartości bez zgody wydawcy jest zabronione
Polityka Prywatności | Kontakt