Data dodania: 21.02.2020  |  wyświetlenia: 2134
Po 26 latach żegnają się z mundurem
Razem rozpoczynali służbę i po 26 latach razem żegnają się z policyjnym mundurem. Asp. szt. Ryszard Nikiel i sierż. szt. Cezary Pawlik po 26 latach służby odchodzą na emeryturę.
20 lutego Komendant Powiatowy Policji w Piszu, mł. insp. Marcin Kubas spotkał się z dwoma policjantami z Wydziału Prewencji i Ruchu Drogowego KPP w Piszu- asp. szt. Ryszardem Niklem i sierż. szt. Cezarym Pawlikiem. Obaj funkcjonariusze z dniem 27.02.2020 roku odchodzą na emeryturę po 26 latach służby.


Asp. szt. Ryszard Nikiel otrzymał policyjną legitymację z numerem identyfikacyjnym 621887. Było to w dniu 16 stycznia 1994 roku. Służbę zaczynał w Komisariacie Policji w Orzyszu w Zespole Patrolowo- Interwencyjnym. Po 4 latach został dzielnicowym. W 2011 roku trafił do Zespołu Kryminalnego. W 2016 został przeniesiony do Komendy Powiatowej Policji w Piszu najpierw do Zespołu Operacyjno – Rozpoznawczego, a rok później do Zespołu Dyżurnych. Przygodę z policją zakończył na stanowisku dyżurnego KPP Pisz.

Sierż. szt. Cezary Pawlik otrzymał policyjną legitymację z numerem identyfikacyjnym 621886. Swoją służbę w policji rozpoczął w tym samym dniu – 16 stycznia 1994 roku. Podobnie jak kolega trafił do Zespołu Patrolowo- Interwencyjnego w Komisariacie Policji w Orzyszu. Trzy lata później przeniesiony został do Referatu Patrolowo - Interwencyjnego KPP w Piszu. W 2004 trafił do piskiej drogówki. Od 2009 pełnił służbę w Zespole Dyżurnych. Odszedł na emeryturę ze stanowiska pomocnika dyżurnego KPP w Piszu.


W ciągu tych 26 lat służby obaj policjanci byli wielokrotnie nagradzani i wyróżniani za osiągnięte w służbie wyniki.

Komendant podziękował policjantom odchodzącym na emeryturę za ich wieloletni trud włożony w służbę na rzecz bezpieczeństwa obywateli powiatu piskiego i doświadczenie, które przekazali młodszym funkcjonariuszom. Mł. insp. Marcin Kubas życzył obu panom wszelkiej pomyślności oraz zadowolenia z podejmowania kolejnych wyzwań zarówno w życiu zawodowym, jak i prywatnym.
Policjanci otrzymali pamiątkowe ryngrafy z rąk Komendanta Powiatowego Policji w Piszu i Przewodniczącego NSZZ P.
Udostępnij artykuł na Facebooku  
Komentuj na Facebooku
Piski Portal Internetowy Piszanin | Wydawca - MASURIA® Krzysztof Szyszkowski | Kopiowanie zawartości bez zgody wydawcy jest zabronione
Polityka Prywatności | Kontakt