Data dodania: 18.02.2020  |  wyświetlenia: 968
OSP Hejdyk: do pożaru nowym autem
W poniedziałek, 17 lutego nastąpiło uroczyste przekazanie kluczyków do pojazdu. Nowoczesne auto ratowniczo-gaśnicze kosztowało 840 tys. złotych.
Dzięki Gminie Pisz, która w 70% sfinansowała zakup nowego pojazdu ratowniczo-gaśniczego, OSP w Hejdyku będzie wspierany przez nowoczesnego STOLARCZYK/MAN`a z napędem  4x4 L2007.46.009 – TGM. Do zakupu nowego samochodu przyczynił się również Krajowy System Ratowniczo-Gaśniczy przy Ministerstwie Spraw Wewnętrznych i Administracji - informuje UM Pisz.

Wkład Gminy Pisz wyniósł 600 tys. zł, 100 tyś.  to dotacja Krajowego Systemu Ratowniczo-Gaśniczego Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji; 150 tyś – środki ubezpieczeniowe.

Prezes OSP w Hejdyku, Adam Podsiad podziękował Burmistrzowi Pisza Andrzejowi Szymborskiemu oraz Radnym Rady Miejskiej w Piszu za zakup specjalistycznego samochodu pożarniczego, który przyczyni się znacząco do poprawy bezpieczeństwa w naszej gminie.


Udostępnij artykuł na Facebooku  
Komentuj na Facebooku
Piski Portal Internetowy Piszanin | Wydawca - MASURIA® Krzysztof Szyszkowski | Kopiowanie zawartości bez zgody wydawcy jest zabronione
Polityka Prywatności | Kontakt