Data dodania: 07.02.2020  |  wyświetlenia: 1115
VI Charytatywny Maraton Zumba dla Niny Paproty i Zosi Strzałkowskiej
Nie może was zabraknąć. W sobotę w SP 2 Maraton Zumby
W sobotę, 8 lutego w Szkole Podstawowej nr 2 odbędzie się VI Charytatywny Maraton Zumba.
Maraton, to wydarzenie organizowane przez Komitet Społeczny Pisz Dzieciom raz do roku a jego rozmach każdorazowo zaskakuje. Na jeden dzień do Pisza zjeżdżają licencjonowani instruktorzy Zumby i Salsation z całej Polski.

W tym roku też tak będzie - potwierdza Agnieszka Kucisz, Przewodnicząca Komitetu Społecznego Pisz Dzieciom - Z Torunia, razem ze swoją cudowną ekipą przyjedzie Marek Ciećwierz, będzie Asia Jurczak i Marta Mikłasz czyli Girls Power Team z Gdańska, Natalia Kowalska z Warszawy - instruktor Zumba Kids& Kids Jr., Strong by Zumba, Salsation Fitness i instruktorem Cross Treningu. Bedzie Basia Biśtyga z Olecka, Paula Skiba z Ostrołeki, Diana Wąsiewicz z Łomży, Magdalena Piekarska i Klaudia Bankiewicz z Ełku. Nie zabraknie Basi, Izy, Natalii. Ich obecność gwarantuje dobra zabawę.

W ubiegłorocznej akcji wzięło udział ponad 600 osób. Uzbierano 25 tys. zł na leczenie Małgosi Szymańskiej. W tym roku zebrane środki przekazane zostaną na leczenie Niny Paproty i Zosi Strzałkowskiej.

Nina Paprota od urodzenia walczy o życie. Urodziła się z Mózgowym Porażeniem Dziecięcym. Od pierwszych chwil życia poddawana jest rehabilitacji, by stymulować jej rozwój. Dzięki zabiegom dziewczynka zaczęła poruszać się przy pomocy chodzika, komunikuje się i uczęszcza do szkoły. To uczennica I klasy SP 2 w Piszu. Ninę czeka operacja bioder.

Zosia Strzałkowska, uczennica Ogólnokształcącej Szkoły Muzycznej w Piszu w dzieciństwie zachorowała na zapalenie płuc,zakończone operacją opłucnych. Odporność Zosi spadła, wizyty w szpitalu były coraz częstsze. Potem doszły inne uciążliwości - alergia, kłopoty jelitowo -żołądkowe, wreszcie poważne problemy kostne.

Wizyty lekarskie, rehabilitacja - to worek bez dna. Pieniędzy na leczenie dziewczynek potrzeba jak najwięcej.


Podczas trwającego trzy godziny maratonu Zumby odbędą sie licytacje przedmiotów, voucherów, przekazanych przez darczyńców, będą zabawy dla dzieci, kącik urody dla pań poczęstunek.

Rzuciliśmy tez wyzwania - kontynuuje Agnieszka - My organizujemy Maraton, a jeśli liczba uczestników przekroczy 200 osób, zgłoszone osoby wpłacą 150 zł na konto naszego Komitetu z dopiskiem tegorocznego celu, czyli - na leczenie Niny i Zosi - wyzwanie. Miło mi już teraz ogłosić, że pobiliśmy rekord zeszłego roku w rzucaniu wyzwań. Przyjęło je ponad 50 osób, czekamy na więcej.
Nina i Zosia wraz z organizatorami imprezy czekają na naszą obecność.
Udostępnij artykuł na Facebooku  
Komentuj na Facebooku
Piski Portal Internetowy Piszanin | Wydawca - MASURIA® Krzysztof Szyszkowski | Kopiowanie zawartości bez zgody wydawcy jest zabronione
Polityka Prywatności | Kontakt