Data dodania: 03.02.2020  |  wyświetlenia: 1805
Ćwiczenia formacji Obrony Cywilnej Gminy Pisz
Komendant Obrony Cywilnej w Piszu w dniach 29 i 30 stycznia zarządził nadzwyczajne ćwiczenia w celu przygotowania formacji na wypadek wystąpienia epidemii koronawirusa.
Informacja o wystąpieniu przypadków azjatyckiego wirusa w Europie oraz groźba pojawienia się go w naszym kraju była powodem mobilizacji piskiej formacji Obrony Cywilnej.
Obrona Cywilna to służba na rzecz lokalnej społeczności - mówi Komendant Samodzielnego Plutonu Ratownictwa Ogólnego Gminy Pisz, Marcin Kwiatkowski - to my, obywatele ćwiczymy, aby pomagać w kryzysowej sytuacji naszym bliskim, sąsiadom, mieszkańcom naszego miasta i gminy. Nasza obecność jest konieczna, nigdy nie będzie tylu pracowników służb, aby w pełni i w każdej sytuacji poradzili sobie bez pomocy przeszkolonych obywateli. Każdy kryzys wywołuje chaos, widać to było chociażby po zatruciu wody przez bakterię coli w 2017 roku. Aby tego uniknąć, należy uświadomić sobie zagrożenie, opracować plan działania. To właśnie robimy.


Celem nadrzędnym Obrony Cywilnej jest ochrona ludności, zakładów pracy, placówek użyteczności publicznej, dóbr kultury, ratowanie i udzielanie pomocy poszkodowanym w czasie wojny oraz  współdziałanie w zwalczaniu klęsk żywiołowych i zagrożeń środowiska oraz usuwaniu ich skutków.
W najbliższych dniach formacja Obrony Cywilnej będzie przechodzić kolejne ćwiczenia w zakresie epidemiologicznym - kontynuuje Marcin Kwiatkowski - Zapraszamy chętne osoby do wstępowania w nasze szeregi. Proponujemy ćwiczenia z ratownictwa ogólnego oraz z ratownictwa medycznego.
Kontakt: e-mail:komendant@obronacywilna.pisz.pl lub osobiście Urząd Miasta Pisz, ul. Gizewiusza 5, pokój 56.
Udostępnij artykuł na Facebooku  
Komentuj na Facebooku
Piski Portal Internetowy Piszanin | Wydawca - MASURIA® Krzysztof Szyszkowski | Kopiowanie zawartości bez zgody wydawcy jest zabronione
Polityka Prywatności | Kontakt