Data dodania: 18.01.2020  |  wyświetlenia: 1557
Na leczenie Zosi Strzałkowskiej
Koncert Noworoczny OSM w Piszu. Zebrano 15 tys. złotych.
15 stycznia w Ogólnokształcącej Szkole Muzycznej I st. w Piszu odbył się koncert noworoczny w wykonaniu uczniów i nauczycieli placówki.
W kolorowych strojach, w maskach, uczniowie i nauczyciele szkoły przenieśli zaproszonych gości w różne miejsca świata, by poczuli klimat tamtejszych karnawałów - mówią organizatorzy koncertu.

W trakcie spotkania uczniowie zaprezentowali znane utwory na skrzypcach, flecie, gitarze, akordeonie, klarnecie i fortepianie. Grali solo, w duetach i zespołach. Gościnnie wystąpił Patryk Żywczyk, finalista The Voice of Poland.
Koncert połączony był z kiermaszem kulinarnym i licytacją na rzecz uczennicy OSM Zofii Strzałkowskiej.

Zosia Strzałkowska ma 10 lat, w wieku 2-mcy zachorowała na zapalenie płuc, które wywołało szereg nieodwracalnych komplikacji w organizmie dziewczynki. Pojawiły się problemy z odpornością, alergia, potem problemy kostne. Obecnie dziewczynka poddawana jest serii badań na oddziale onkologicznym w Białymstoku. Opieka nad Zosią wiąże się z dużymi kosztami na leczenie. Szkoła postanowiła pomóc.

Zosia wystąpiła podczas koncertu
Podczas kiermaszu kulinarnego oraz licytacji przedmiotów, voucherów, karnetów na usługi przekazanych przez darczyńców udało się zebrać kwotę 15 100 zł.

Nie można słowami oddać, jak bardzo jesteśmy wdzięczni i poruszeni - kierują słowa rodzice Zosi, Elżbieta i Wojciech Strzałkowscy - Chcemy Wam wszystkim bardzo serdecznie podziękować za to, co zrobiliście dla naszej córki. Dziękujemy za ogrom dobroci i serca, wielką szczodrość ofiarodawców i ciężka pracę wszystkich zaangażowanych w to przedsięwzięcie. Macie w nas wdzięcznych przyjaciół i dłużników, którzy na pewno nie zawiodą, gdy sami będziecie potrzebować pomocy.
Środki zostają przekazane na konto Zosi w Fundacji Zdążyć z Pomocą. Zostaną przeznaczone na badania, leczenie rehabilitację i dojazdy do placówek medycznych. 

8 lutego w SP 2 w Piszu odbędzie się VI Charytatywny Maraton ZUMBA. Tegoroczna zbiórka przeznaczona będzie również na leczenie Zosi Strzałkowskiej oraz Niny Paprota (uczennicy SP 2 w Piszu). O szczegółach wkrótce.

Zdjęcia - Fotografia Podbielski
Udostępnij artykuł na Facebooku  
Komentuj na Facebooku
Piski Portal Internetowy Piszanin | Wydawca - MASURIA® Krzysztof Szyszkowski | Kopiowanie zawartości bez zgody wydawcy jest zabronione
Polityka Prywatności | Kontakt